Satılık Tekneler

Team Alvimedica Türk Yelkencisini Bekliyor
03.02.2014 Team Alvimedica Türk Yelkencisini Bekliyor

2014 Volvo Ocean Race’e katılma kararı alarak büyük sansasyon yaratan Türk yelkenciliğinin ‘genç’ ekibi Alvimedica, 2014-15 Volvo Ocean Race’e katılacağını resmiyete döken beşinci ekip konumunda.

Team Alvimedica’nın VOR’da yarışacak ekibi henüz tam olarak belirlenmemiş olsa da, ekibin skipper’ı Charlie Enright ve genel direktör Hawaii’li genç yelkenci Mark Towill ekip hakkında ipuçları verdi.

Team Alvimedica Türk Yelkencisini Bekliyor


Ekibin skipper’ı Enright ‘Sponsorumuzun uluslararası bir şirket olması sebebiyle bizde uluslararası bir ekip kurmayı amaçlıyoruz. Ekibimiz Mark ve benim haricimde genellikle ABD’li yelkencilerden oluşacak gibi gözüküyor. Ekibin herhangi bir milletten olması gibi bir ön koşul yok ancak Alvimedica’nın bir Türk şirketi olması sebebiyle ekipte bir Türk yelkencinin yer almasını hem sponsorumuz hem bizler istiyoruz.’ dedi. Ekibin genel anlamda ‘genç’ ekip olmasına özen gösterildiğini belirten Enright, herhangi bir yaş sınırlaması olmadığının da altını çizdi.

 

Takımın antrenmanları hakkında da bilgi veren Enright, şu açıklamaları yaptı:

‘Teknemiz 24 Mart’ta suya inecek ve deniz testleri İngiltere’de yapılacak. Nisan ayında da antrenman programımıza başlamış olacağız. Ekip antrenmanlarımızın geneli Avrupa’da gerçekleşecek.’

Team Alvimedica Türk Yelkencisini Bekliyor

Towill ve Enright’ın 2011’de girdikleri Oakliff All American Ocean Racing Team (Oakliff Amerikalı Okyanus Yarış Ekibi) çeşitli okyanus geçişi ve uzun soluklu yarışlara katıldı. Alvimedica ekibinin liderlerinin bu takımdan olması ve kurulmak istenen genç ekibin genelinin bu takımdan geleceği beklentisi üzerine Alvimedica ekibi uluslararası basında ‘Türk ekip’ olarak değil ‘All American Ocean Racing Team’ olarak anılıyor. Ülkemizin yelken basınında da bu tabir birçok tartışmanın başlamasına ve Türk yelkenciliğinin seviyesinin yeniden sorgulanmasına yol açmış durumda.


Efe Sezik
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder