Satılık Tekneler

Team Alvimedia'ya Coşkulu Karşılama
11.11.2014 Team Alvimedia'ya Coşkulu Karşılama
Volvo Ocean Race’te bugüne kadar yarışan ilk Türk takımı olan Team Alvimedica, 6 bin 500 deniz milini, 26 gün 13 saat 7 dakika 38 saniyede tamamlayarak, gece Cape Town Victoria ve Alfred Limanı’na girdi ve Table Dağı’nın eteklerindeki limanda kendilerini bekleyen aile ve arkadaşlarına kavuştu.

Team Alvimedia'ya Coşkulu Karşılama

Dünyanın en büyük üç spor organizasyonundan biri olarak kabul edilen ve milyonlarca yelken meraklısı tarafından takip edilen Volvo Ocean Race’in ilk etabı, yarışa katılan yedi teknenin de Cape Town’a ulaşmasıyla tamamlandı.

Dünya çapında 11 liman ve yaklaşık 39 bin mili kapsayan yarış, Skipper Charlie Enright yönetimindeki Team Alvimedica ekibi için birçok önemli kilometre taşını da bünyesinde barındırıyor. Volvo Ocean Race, Navigatör Will Oxley dışında tüm ekip üyelerinin kariyerindeki en uzun mesafeli okyanus yarışı olması nedeniyle, ilk etabın tamamlanması dahi genç ekip için oldukça önemli bir dönüm noktası anlamını taşıyor.

Team Alvimedia'ya Coşkulu Karşılama

Cape Town’daki varış noktasına ulaştıktan sonra, yarışın ilk etabı hakkındaki değerlendirmelerini paylaşan Charlie Enright, birçok açıdan oldukça zorlu geçen bir etabı geride bıraktıkları için hayli mutlu olduklarını söyledi. Enright; “Yarışın ilk etabında karşımıza yüksek dikkat ve yetenek gerektiren birçok zorluk çıktı. Bu engellerin bazılarının üstesinden başarıyla geldik. Bazılarından ise gereken dersleri çıkarıp rotamızda ilerlemeye devam ettik. 26 gün oldukça uzun bir süreydi. Bu zaman zarfında bir yandan yarıştaki mücadelemizi sürdürürken, diğer yandan bir takım olarak birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Şu anda olduğumuz noktadan gerçekten çok mutluyum. Yarışın bundan sonraki kısmında daha iyi olmak için ne yapmamız gerektiğini biliyoruz ve gerekeni yapacağız” diye konuştu.

Team Alvimedia'ya Coşkulu Karşılama

Cape Town’da Team Alvimedica’yı karşılamak için bekleyen kalabalık arasında Alvimedica CEO’su Dr. Cem Bozkurt da vardı. Bozkurt, özel bir tekneyle denize açılarak Team Alvimedica ekibinin bitiş noktasına doğru uzanan son birkaç milini bizzat takip etti.

Yaptığı açıklamada, Team Alvimedica’nın yarışın ilk etabını hiçbir sağlık sorunu yaşamadan ve hasar almadan tamamlamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bozkurt, yarışın en genç ekibi olmasına rağmen, bunun oldukça umut verici bir başlangıç olduğunu aktardı. Bozkurt; “Bu gece hayallerimize bir adım daha yaklaştığımızı hissediyorum. Bu genç ekip, Volvo Ocean Race’in ilk etabını büyük bir başarıyla tamamladı. Azmin, cesaretin ve kararlılığın her türlü zorluğu aşıp hedefe ulaştıracağını gösteren ekibimizle gurur duyuyoruz.” dedi.

Team Alvimedia'ya Coşkulu Karşılama

Volvo Ocean Race 2014-2015’in en genç takımı olan Alvimedica , dünyanın en zorlu ve uzun sureli spor etkinliklerinden biri olarak kabul edilen yarışa, 30 yaşındaki yelkenci Charlie Enright’ın liderliğinde katılıyor.

Cape Town ve Abu Dhabi arasında gerçekleştirilecek ikinci etabın startının verileceği 19 Kasım tarihine kadar Cape Town’da kalacak olan Team Alvimedica ekibi, Volvo Ocean Race’teki ilk başarısını Alicante limanında yapılan liman içi yarışlarında kazandığı birincilikle kaydetmişti.

Charlie Enright ve ekibi aileleriyle ve sevdikleriyle de bir arada olacağı birkaç günlük dinlenmenin ardından, bu kez Cape Town liman içi yarışındaki zaferini yinelemek için hazırlıklara başlayacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder