Satılık Tekneler

TAYK Sonbahar Kupası 3. Ayağı Hafif Havada Yapıldı
24.11.2013 TAYK Sonbahar Kupası 3. Ayağı Hafif Havada Yapıldı

TAYK Sonbahar Kupası 3. Ayağı Hafif Havada Yapıldı

TAYK Sonbahar Kupası 3. ayağı, Kalamış açığında beklendiği gibi hafif esen rüzgar eşliğinde zar zor tamamlanabildi. Önceki gün hava tahminlerinde gösterildiği gibi, start saatinde 4-5 knot esen hafif güneyli havada yarışmaya başlayan ekipler zaman geçtikçe düşen ve 'sıfıra' inen havada yarışı güçlükle tamamladılar. İlk olarak start alan IRC2 ve IRC3 sınıflarının ardından IRC1'ler şamandıra parkurunda yarışa başladı. IRC1 sınıfında filonun iddialı Farr 40'larının ardından gerilerde start alan Bolt 37 Due ve filonun en büyüğü Orient Express VI dikkat çekti. Gitgide düşen havada boyunun avantajıyla Orient Express yarışı önde tamamlasada, reyting farkı yüzünden 15 tekneli sınıfında onuncu oldu. Rota kısaltması yapılan yarışta IRC1'in birincisi Idefix olurken Borusan Racing ikinci, Farrfara ise üçüncü oldu.

IRC2 sınıfında ise Levent Peynirci'nin dümen tuttuğu Komet, sınıfının birincisi oldu. IRC3'ün galibi de Güneş Sigorta Falcon ekibi oldu. Sabancı Üniversiteli 'genç' ekip SuSail Zigzag ise katıldığı IRC4 sınıfında geçen haftanın üzerine tekrar birinci oldu.

Yapılması planlanan günün ikinci yarışı ise son start saati olarak ilan edilen 14.30'a kadar havanın çıkmaması sebebiyle yapılamadı.

Yarış Sonuçları için TIKLAYINIZ.


Efe Sezik
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder