Satılık Tekneler

Tansu Yachts 39M Cutlass Projesini Sattı
01.03.2016 Tansu Yachts 39M Cutlass Projesini Sattı
Tansu Yachts, 39M Cutlass projesini sattığını duyurdu. 39M Cutlass, Türk tersanesinin bir yıl içinde satışını yaptığı beşinci yat oldu. Satışlarında temsilciliği Fraser Yachts yaptı. Halen İstanbul’daki tersanede üretimi devam eden 39M Cutlass, Fraser Yachts sitesinde duyurulan özelliklerde ödül kazanmış dış tasarımı ile birlikte, bir sanat eseri titizliğinde imal edilmeye devam ediliyordu. Yeni süperyatın 2016 yılının Haziran ayında teslimata hazır olması bekleniyor.

39M Cutlass

Tansu Yachts tersanesinde kısa bir süre sonra denize indirilerek sahibine teslim edilecek olan Cutlass, tersanenin ünlü ana gemi gövdesini taşıyacak olan dördüncü yatı olacak. Tansu Yachts kaliteli üretim teknolojisini ünlü Hollandalı mühendislik firması ile birleştirerek, dünyanın her yerinde en mükemmel konforu yaşatabilecek şekilde tasarlanmış.

Tansu Yachts, askeri görünümlü keşif süperyatları konusundaki uzmanlığını, 2010 yılında ürettiği 35,2 metre uzunluğundaki Ceylan süperyatı ile başlatmış ve 30 metre üstü süperyat üretiminde başarılarını arttırarak devam etmektedir. Tersane bugüne kadar 33,9 metre ile 38,8 metre arasında beş adet süperyatın teslimatını gerçekleştirdi. Halen üretimi devam eden süperyatların en küçüğü 38,4 metrelik Le Tre Sorelle ve en büyüğü ise 44 metre uzunluğundaki Project Orca. Tersane tarafından bir önceki satış yeni yılın hemen öncesinde yapılmıştı. Kısa süre içinde yeni bir satış duyurulması tersane için bir başka aşama olacak. Tersane 4 süperyat kapasiteli organizasyonu kısa süre içinde büyütmek zorunda kalabilir.

39M Cutlass-2

Fraser Yachts’ın satış brokeri David Legrand; “Bu yılın hemen başında satışı yapılan Bartender süperyatının heyecanı devam ederken, Tansu Yachts’ın mevcut ekonomik durum içerisinde ikinci satışını yapmış olması başarı hikayesinin devam ettiğini ve tersanenin değerinin önemini göstermektedir. Gerçek bir sanat eseri olan Rıza Tansu’nun tasarımı, iç ve dış özgün tarzı, yüksek kaliteli üretim süreci, zamanında teslimat ve güvenilir mühendislik, Tansu Yachts’ın dünya kalitesinde üretim yaptığını kanıtıdır.” dedi.

Tüm dünyadaki süperyatların inşası konusunda istihbarat raporu olan Superyacht Intelligence Annual Report kayıtlarına göre, 2016 yılı ile ilgili olarak Türkiye’deki tersanelerde istikrarsız bir yeni yat inşa durumu bulunmakta. Türkiye’de faaliyet gösteren aktif 45 tersanenin 20 adedi 2015 yılında üretimlere devam ediyor. 20 tersanede halen toplam 45 süperyatın üretimi sürmekte. Türk süperyat üreticilerinden Tansu Yachts ve Turquoise Yachts, yat üreticileri arasında en etkin durumdaki tersaneler olarak görülmektedir.
 
www.rizatansu.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.