Satılık Tekneler

Tansu Yachts - Sexy Fish Denize İndirildi
12.08.2016 Tansu Yachts - Sexy Fish Denize İndirildi Tansu Yachts tersanesinde üretimi devam eden, Project Cutlass ismi ile bilinen 39,30 metre uzunluğundaki süperyat, Sexy Fish adıyla denize indirildi. Dünyaca ünlü Türk tersanesinde üretilen süperyat, ilk deniz testlerinde, beklenilenin üzerinde maksimum hızda başarılı sonuçlar elde etti. Tansu Yachts’ın bugüne kadar ürettiği en büyük süperyat olan, 127′ uzunluğundaki bir askeri gemiyi andıran Sexy Fish, 2016 Monaco Yacht Show’da yer alacak.

Tansu Yachts - Sexy Fish

Yaklaşık dört yıldır Project Cutlass ismi ile geliştirilen, yarı deplasman motoryat özelliklerinde Sexy Fish tasarımını, tersanenin kendi içindeki tasarım ofisi ile birlikte Diana Yacht Design gemi inşa mühendislik hizmetlerini üstlenmiş.

Tansu Yachts tersanesinin, Mothership serisi süperyatlarının dört numaralı gövdesi olan Project Cutlass’a ilişkin ilk bilgiler 2012 yılın Kasım ayında duyurulmuştu. Tersanenin 2011 yılında Nomade ismi ile denize indirilen süperyatı sonrasında, yeni projeleri sektörde büyük ses getirmişti.

Tansu Yachts - Sexy Fish -2

2016 yılının mart ayında, Fraser Yachts brokerlik firmasından David Legrand tarafından Project Cutlass, “sanat ve tasarım aşığı” bir çifte satılmıştı. David Legrand, tarafından yeni denize indirilen süperyat için; “Sexy Fish,Tansu Yachts tersanesi için yeni bir dönüm noktası olacaktır. Süperyat, sunacağı en üst düzeydeki tasarımı, yüksek kaliteli üretim teknolojisi, zamanında teslim ve güvenilir mühendisliği ile yeni bir sayfa açıyor. Tansu Yachts, ​bir kez daha Sexy Fish ile dünya kalitesinde bir tersane olduğunu kanıtladı.” dedi.

Sexy Fish'in iç yerleşim özellikleri ve tasarımı konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmamış olsa da, 7,6 metre genişliğindeki yatta, 5 kamarada 10 konuğun ağırlanabileceği algılanmaktadır. Süperyatta bir master kamara, 2 double yataklı kamara ve 2 tane de ikiz yataklı kamara bulunmaktadır. Diğer özellikleri arasında, içeriden merdiven ile erişilen üst güvertedeki gökyüzü salonu sayılabilir. 

Tansu Yachts - Sexy Fish -3

İki adet Caterpillar C32 dizel motor ile donatılan yat, toplam 2.900 HP güce sahip olacak ve maksimum 16 knot hıza erişebilecek. Gaz kolu geri çekilerek seyir hızı olan 12 hıza düşüldüğünde ise, maksimum 3.500 deniz mili menzile erişebilecek.

Tansu Yachts tersanesinde halen, 43 metre uzunluğundaki Project Cyclone ve 38.4 metre uzunluğundaki Tigershark One süperyatlarının üretimine devam ediliyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.