Satılık Tekneler

Tankoa Yachts S621 - S701
07.10.2016 Tankoa Yachts S621 - S701 İtalyan üretici Tankoa Yachts pazardaki yerini, Monaco Yacht Show’daki yeni projesi ve bir yeni satış ile sağlamlaştırdı. Monaco Yacht Show döneminde süperyat piyasasında oluşan satışlar ile Tankoa Yachts, üreticiler arasında azımsanamayacak bir yerinin olduğunu kanıtladı. Sonuç olarak, İtalyan tersane 2016 yılında büyüyerek zorlu bir döneme girmesine rağmen geleceğe umutla bakıyor.

S701

İtalyan süperyat pazarı 2016 yılında da büyümesine devam etmiş, sonucunda 32 süperyat sahibine teslim edilmiş ve halen üretimi devam eden 58 süperyatında 31 Aralık öncesinde tamamlanması planlanıyor. Ancak, pazardaki eğilimin daha büyük yatlara yöneldiğini söylemek gerekiyor. Son 5 yıla baktığımızda, ortalama uzunluklar istikrarlı bir gelişim gösteriyor. Özetle, İtalyan yat üreticileri gözünü daha büyük yatlara dikmiş durumda.İtalyan pazarından Tankoa Yachts, Monaco Yacht Show sırasında en çok ses getiren yeni projeleri S621 ve satışı duyurulan S701.

S621 projesi, M/Y Suerte ve halen üretimi İtalyan tersanede devam eden 49 metre uzunluğundaki Tankoa S501 ile birlikte geliştirilen 62 metre uzunluğunda bir süperyat. Francesco Paszowski tarafından tasarlanan yeni süperyat, bariz bir şekilde Tankoa Yachts yatlarında bugüne kadar sürekli gördüğümüz, tescilli markası haline gelen açılı çizgilere sahip. Tankoa Yachts Yönetim Kurulu Başkanı Guido Orsi yeni proje hakkında; “Francesco Paszkowski Design Studio ile S621 modelinin tasarım çalışmalarına başladığımızda, yeni bir tür yat olmasını düşünüyorduk. Tasarım aşamalarının sonucunda düşündüğümüz gibi benzersiz bir sonuca ulaştık.” diyor.

Francesco Paszkowski ise yeni süperyatı şöyle yorumluyor; “İlk ilhamım, yeni 62 metrelik süperyatın, tersanenin günümüzde kendisini kanıtlamış imzasına yeni belirgin özellikler ekleyeceğidir. Başta, kıç bölümün çizgileri ve burun çizgileri Tankoa 501 projesini anımsatıyor, üst yapının şekli ise M/Y Suerte’yi andırıyor. Ancak, farklı olarak, pencereler büyütülerek içeriye daha çok doğal ışık alınmasına ve üst yapının daha büyük olmasına çalıştık.”Monaco Yacht Show sırasında, satışı gerçekleştirilen S701 süperyatının üretimine kısa sürede başlanacağı ve teslimatın ise 2018 gösterisine yetişmesi için çalışılacağı duyuruldu. 71 metre uzunlunda olacak süperyat tamamlandığında, İtalyan Tankoa Yachts firmasının ürettiği en büyük süperyat olarak kayıtlarda yerini alacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.