Satılık Tekneler

Tankoa S801 – Proje Şekilleniyor
03.12.2014 Tankoa S801 – Proje Şekilleniyor
Cenova’da yerleşik İtalyan “Butik Tersanesi” Tankoa Yachts, 80 metreden büyük yeni süper ve megayat projesinin tanıtımını yaparken, yeni projenin çağın düşüncelerini değiştireceğini iddia etti.

Tankoa S801 – Proje Şekilleniyor

Tankoa tersanesi halen üretimi devam eden S693 modelini 2015 yılının Temmuz ayında teslim edecek. Bunun yanı sıra butik olarak üretilecek olan S701 ve S501 projelerinin süreçleri devam ediyor. Tersanedeki sofistike tasarım çalışmaları, son zamanlarda yeni açıklanan S801 süper – megayat projesine odaklanmıştı.

Tankoa Yachts’ın bugüne kadar ürettiği modellerin ötesinde S801 projesi 80 metre uzunluğa sahip olacak. Ancak Tankoa, projesinde yeni yapıyı 88 metreye kadar büyütülecek şekilde tasarladı. 80 metre uzunluğundaki megayat modelinin genişliği 13,50 metre, ağırlığı 2.500 gros ton olacak.

Tankoa S801 – Proje Şekilleniyor

Ana güverte, yatın tüm genişliğini kullanarak bu segmentteki yatlar arasında hacim sağlayacak. Tankoa S801 projesinde, bir güneşlenme güvertesine ilaveten dört güverte bulunacak. Yata adım attığınızda inanılmaz boyuttaki bir salon, konukları karşılayacak. Beş VIP kamara, banyoları ile birlikte yatın ön bölümünde yer alarak, konuklar için sessizliğin ve konforun en üst düzeyde olmasına imkan tanıyacak. 

Yat sahibinin devasa boyutlardaki kamarası ise, üst güvertenin arka bölümüne konumlandırılacak. Yat sahibinin apartman dairesi olarak tanımlayacağımız bu bölümde; oturma grubu, büyük yatak odası, iki basamakla çıkılan bir giyim odası, özel bir SPA/ Sauna, masaj bölümünün yanı sıra, özel hizmetçi için banyosu da olan bir oda bulunacak.

Tankoa S801 – Proje Şekilleniyor

Bu rüya gibi özellikler S801 projesi hakkında ilk tanıtım toplantısında verilen bilgiler. Tahmin edersiniz ki, üretim süreci sonrasında tamamıyla müşterinin istekleri doğrultusunda hazırlanacak olan megayatta, pek çok detay hayallerin ötesinde olacaktır.

“Altın Kanatlar” olarak kod adı verilen S801 projesi, İtalya'nın en ünlü ve en güzel gemisi Amerigo Vespucci’ye rakip olan tasarımcı Francesco Paszkowski'nin vizyonu. Amerigo Vespucci’ye benzer olarak, bir yelkenlinin arkadan görünümünü andıran arkaya kaydırılmış güvertesi ile, S801 İtalyanların yeni bir övünç kaynağı olacaktır.

Tankoa S801 – Proje Şekilleniyor

Tankoa Yachts, son teknolojik malzemeler ve gelişen üretim teknikleri kullanılarak, dünyanın en yenilikçi süper megayatını üretmeyi hedefliyor. Gövdede gerilme direncine sahip çelik kullanılırken, üst yapıyı hafif alüminyum malzemeler oluşturacak. Teknolojinin en üst düzeyindeki ustalık boyutunda da, titanyum malzemeler ile takviyeler oluşturularak teknoloji paketi tamamlanacak. 

S801 konsept projesi, mühendislik, teknik özellikler ve temel sistem düzenlerin son şekillerinin verilmesi ile önümüzdeki birkaç ay içinde tamamlanacak.
 
 
Kaynak: http://www.tankoa.it/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder