Satılık Tekneler

Sydney Hobart’da Amerikan zaferi!
29.12.2015 Sydney Hobart’da Amerikan zaferi!
2015 Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı’nda, finiş hattını ilk sırada geçerek ‘line honours’ zaferine ulaşan ekip Amerikalı Comanche oldu. 628 deniz mili mesafeli büyük yarışı iki gün, sekiz saat, 58 dakika ve 30 saniyede tamamlayan Comanche, 1998’de Larry Ellison’ın Sayornara’sı ile kazandığı zaferden sonra yine finiş hattını 1. sırada geçen ilk Amerikan yatı oldu. 

comanche

Bu yıl 71.’si düzenlenen Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı’nda Jim Clark ve Kristy Hinze-Clark’ın super maxi sınıfına giren 100 feet boyundaki Comanche yatı rekorlarına bir yenisini daha eklemiş oldu. Comanche, tek gövdeli yelkenlilerde 24 saatte en çok mesafe katetme, New York Yaht Club Transatlantic Race ve Rolex Fastnet Race’de ilk finiş verme gibi dünyanın en prestijli ödüllerini kazandı ve rekorlara imza attı. 

Comanche bu önemli zaferi bir dagger board’u ve dümen palasında meydana gelen hasara rağmen kazandı. 21 kişilik uluslararası ekibinde teknenin ortağı Kristy Hinze-Clark ile, America’s Cup galibi yakın arkadaşı Jimmy Spithill de vardı. 

comanche-2

Büyük yarışın startının ardından ilk gece esen fırtına bir çok tekneye zarar verdi. Bunların içinde ana yelkeni hasar gören ve yarışı terk etmek zorunda kalan, yarışın favorilerinden, Wild Oats XI ve yine aynı sonla baş başa kalan bir diğer super maxi Perpetual Loyal da vardı. 


Bir çok ekip için hala devam eden Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı’nda, finiş hattını ilk sırada geçerek ‘line honours’ zaferini kazanan Comanche’nin ardından, Ragamuffin 100 finiş verdi. Üçüncü sırada bir diğer Amerikalı Rambler 88 geldi. Maserati dördüncü, Chinese Whisper beşinci oldu. 
 
www.rolexsydneyhobart.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.