Satılık Tekneler

Sybaris Yelkenlisine 3 Büyük Ödül
09.02.2017 Sybaris Yelkenlisine 3 Büyük Ödül 2016 yılında Perini Navi tarafından tasarlanan ve üretimi tamamlanan 70m S/Y Sybaris, hafta sonunda Avusturya’nın Kitzbuhel kentinde düzenlenen 2017 Superyacht Design Awards ödül töreninde, başarılı çalışmasını üç ödül ile taçlandırdı.

Sybaris

6 farklı kategoride finale kalan yatlar arasında olan Sybaris, tüm rakiplerini geride bırakarak; “En İyi İç Yerleşim”, “En iyi Aydınlatma Tasarımı” ve “Yılın En İyi Yeni Yatı (Newcomer of the Year)” kategorilerinde Neptune ödülünü kazandı. Çalışmalarını Amerika Miami’de sürdüren iç mimarlar Peter Hawrylewicz ve Ken Lieber için, Sybaris ile kazandıkları ilk ödül kendi isimlerini duyurmaları açısından önemli bir adım olacak.

Sybaris'in sahibi olan Bill Duker; “Projenin kazandığı ödüller ile, bir rüyayı gerçekleştiren olağan üstü eserin tasarım camiası tarafından başkalarına ilham verici ve eşsiz bir eser olarak kabul edilmesinden dolayı çok mutluyum.” dedi.

Sybaris.

Yelkenli, 2016 yılının mayıs ayında İtalya, La Spezia’daki tersanede denize indirildi. Projenin mimarisi, önce Perini Navi’nin kendi bünyesindeki ekibi ve daha önce 73m Grace E. projesinde birlikte çalıştıkları Fransız tasarımcı Philippe Briand tarafından çalışıldı. Yelkenlinin sığ sulara erişebilmesi ve en iyi yelken performansını sağlayabilmesi için, değişken salma (4,5 metre ile 11,74 metre) alaşım malzemeden imal edilmiştir. Sybaris’in yelkenleri 2,300 metrekarelik bir yüzeye yayılmış durumda ve yalnızca kokpitteki konsollarla kontrol edilebiliyor.
Yatta 6 konuk, bir master ve iki VIP kamarada ağırlanıyor. Yelkenlinin içinde büyük bir salon, 4 metrelik kayar bir kapı ile bağlanıyor. 

Sybaris..

Ödül töreninde Perini Navi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Fabio Boschi; “Bu görkemli güzellikteki yelkenliyi üretmek, Perini Navi tersanesi için büyük bir başarı oldu. Bu başarılar şirketimizin bel kemiğini oluşturan, tutkulu ekibimizin elde ettiği mükemmel kalitenin bir kanıtı olacak. Tersane organizasyonumuzun yenilenmesi sonrasında kazanılan ödüller, bizler için ayrıca önemli bir gelişme oldu. Sayın Bill Duker’e, iç mekânların tasarımlarında verdiği rafine seçimleri ve anlayışlı davranışları için özel olarak teşekkür ederim.” dedi.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.