Satılık Tekneler

Swan 78'in İlk İki Gövdesi Satıldı
02.01.2017 Swan 78'in İlk İki Gövdesi Satıldı Halen üretimi devam eden Swan 78 yelkenlisinin ilk iki gövdesi satıldı. Finlandiya’da üretim yapmakta olan Nautor’s Swan tersanesinin yeni üretime başladığı Swan serisi, German Frers tasarımı iki yeni Swan 78 yelkenlisinin üretimi devam ederken, satılması piyasada büyük başarı olarak değerlendirildi. 23,99 metre tam boya sahip olan iki yelkenli, ilk kez Nautor’s Swan sahibi olacak müşterilerine satılmış. Yelkenliler sahiplerine, 2018 yılının ilk bahar aylarında teslim edilecek.Nautor’s Swan tersanesinin Başkan Yardımcısı Enrico Chieffi, başarılı satışlar konusunda yaptığı açıklamada; “Yeni, yenilikçi ve mükemmel denizci özelliklerdeki bu harika yatları üretebilmek için yaptığımız geliştirme yatırımları ve pazarın büyümesi, kısa zaman içinde bize başarıyı getirdi.” diyor.Swan 78, kirişli gövde biçimi ve dümen istasyonundan kontrol edilen beş elektrikli vinç gibi basit yelken idare çözümleri ile modern düzenli güverte yerleşim düzeni sunuyor. Bu yelkenli, minimum mürettebat ile deniz seyrini hedefleyenler için ideal.Kokpitte, her biri C-şekilli ve ayrı masası bulunan iki adet oturma grubu yer alıyor. Kokpitin geniş su boşaltma özelliği ve 4 metreyi bulan geniş açıklığı ile kıç tarafta bir yüzme platformu elde ediliyor.

 

Swan 78, ikiz dümenleri ve teleskopik hareketli salması ile birlikte standart olarak donatılıyor, ancak tersanenin açıklamasına göre model, müşterinin isteği üzerine sabit salmalı veya sığ sular için kısa salmalı olarak da üretilebilecek.Yelkenlinin yerleşimi de siparişe göre yeniden şekillendirilebiliyor. Yatın sahibinin kullanacağı master kamara, istenirse burunda istenirse kıç bölümde konumlandırılabiliyor. Her iki yerleşim planında da geniş bir ana salon, yelkenlinin merkezinde yer alıyor. İki çift kişilik yataklı kamara ve bir çift yataklı kamarası da olacak olan yelkenlide, toplamda 8 konuk ağırlanabilecek. Bu arada, yatta görev yapacak olan iki mürettebat için de yeterli büyüklükte bir kamara bulunuyor.Merkezi Finlandiya'daki Jakobstad kentinde bulunan Nautor's Swan tersanesi, 2017 Superyacht Tasarım Sempozyumundaki baş konuşmacılardan biri olan, Yönetim Kurulu Başkanı Leonardo Ferragamo tarafından yönetiliyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder