Satılık Tekneler

Süzer Grubu Denizcilik Sektörüne Yatırım Yaptı
17.03.2014 Süzer Grubu Denizcilik Sektörüne Yatırım Yaptı

Lüks motor yat denince hem performans hem de tasarım açısından dünyanın en itibarlı markaları arasında gösterilen Riva ve Overmarine-Mangusta teknelerinin Türkiye’deki temsilcisi Ultramar, 2009’dan bu yana elde ettiği başarılara Süzer Grubu’ndan aldığı yatırım ile yenilerini ekleyecek. 

Süzer Grubu Denizcilik Sektörüne Yatırım Yaptı

Nihan Ertürk de Pessoa- Pardellas ve A. Gültekin Ertürk tarafından kurulan Ultramar, 2009’dan beri Türkiye’deki lüks tutkunlarını dünyanın tartışmasız en iyi yat markalarıyla buluşturuyor. Ultramar son olarak Türkiye’nin uluslararası rekabetteki temsilcisi Süzer Grubu ile prestijli bir ortaklığa imza attı. Lüks motor yat denince ilk akla gelen markalardan Riva ve Mangusta’nın Türkiye distribütörü Ultramar yeni ofisi için de İstanbul’un en merkezi ve itibarlı lokasyonlarından biri olan Süzer Plaza’yı tercih etti. 

Nihan Ertürk de Pessôa-Pardellas, Süzer Grubu’ndan aldıkları yatırımla güçlerine güç katacaklarını belirtti, “Bu şekilde denizcilik sektöründeki varlığımızı pekiştireceğimizden eminiz. Nasıl ki distribütörü olduğumuz markalar tüm dünyada lüks yat denince ilk akla gelen isimlerse, biz de Türkiye’de bu sektörde herkes tarafından tanınan bir marka olmayı hedefliyoruz” dedi. 

Süzer Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Baran Süzer ise konuyla ilgili, “Süzer Grubu olarak her biri kendi sektörlerinde dünya çapında lider olan firmalarla birçok ortaklık yapıyoruz. Bunlara son olarak Ultramar eklendi. İtibarlı markaları ülkemize taşıyan Ultramar, Süzer Grubu olarak bizlere de dinamizm getirecektir” dedi.

Süzer Grubu Denizcilik Sektörüne Yatırım Yaptı

Riva: Tüm zamanların en mükemmel teknesi

Her modeli bir efsane halini alan Riva, geleneksel çizgilerle inovasyonu en mükemmel şekilde birleştiriyor. Gerçek bir lüks ikonu olan Riva tekneleri İtalya’daki Sarnico ve La Spezia tersanelerinde butik olarak üretiliyor ve saf İtalyan asaletini temsil ediyor. 2000 yılında Ferretti Group’un satın aldığı marka, sanat ve zanaati, tutku ve yaratıcılığı 172 yıllık tecrübe ile birleştiriyor. Tüm zamanların en mükemmel teknesi olarak bilinen Riva, klasikleşmiş birçok filmin de başrolündeydi. Riva sahipleri yalnızca kaliteli bir yat sahibi olmuyor; Riva ailesinin de bir parçası oluyor. Bridgette Bardot, Sophia Loren, Peter Sellers, Prensi Rainier ve George Clooney bu ailenin fertlerinden sadece bazıları.

Overmarine-Mangusta: En hızlı open tekneler, lüksün modern tanımı

1985’ten beri, bir aile şirketi olan Overmarine Group tarafından üretilen Mangusta’lar inovasyon ve teknolojiyi lüksün hizmetine sunuyor. İtalya’nın önde gelen ailelerinden Balducci’lere ait tersanelerde hayat bulan ve butik üretim yapılan bu teknelerde, detaylara ve işçiliğe azami özen gösteriliyor. Zarafet ve modernitenin en mükemmel şekilde harmanlandığı Mangusta’lar dünyanın en hızlı open tekneleri olarak nam salmış durumda. Teknelerin lakabının ‘denizlerin Ferrarisi’ olması da bu yüzden. Üretim felsefesini performansla şekillendiren Mangusta’lar, denizlerde gücün de simgesi. Jet sosyeteye mensup isimlerin vazgeçemediği Mangusta’lar  Katar ve Bahreyn Kraliyet Ailesi yanı sıra Avrupa ve Amerika’dan birçok başarılı iş adamı ve girişimcinin, ayrıca Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio gibi ünlü oyuncuların da tercihi oluyor.

Ultramar Hakkında:

Ultramar 2009’dan bu yana, denizcilik sektörünün en prestijli firmalarından İtalyan Ferretti Group’a ait Riva ve Overmarine Group’a ait Mangusta markalı lüks yatların Türkiye’deki distribütörlüğünü yürütüyor. Ultramar, 2014 yılında Süzer Grup’tan aldığı yatırım ile operasyonunu genişletiyor. Süzer Grubu ve Nihan Ertürk de Pessôa-Pardellas’ın ortaklığındaki şirket 2014’ten bu yana Ultramar Yat adı altında hizmet vermeye devam ediyor. Ultramar, Erenköy Bağdat Caddesi’nin ardından 2013’te İstanbul’un en itibarlı ve merkezi lokasyonlarından biri olan Süzer Plaza’daki ikinci mağazasını da açtı. Ultramar ayrıca, İngiltere’de yaratılan Yacht Concierge hizmetinin de Türkiye’deki temsilciliğini yapmaktadır.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder