Satılık Tekneler

Sürüden Ayrılanı Kurt Kapmadı, ama Kadınlar Liderliği Kaptılar
14.10.2014 Sürüden Ayrılanı Kurt Kapmadı, ama Kadınlar Liderliği Kaptılar
Volvo Ocean Race’e katılan tamamı kadın yelkencilerden oluşan SCA Takımı Cebelitarık Boğazını geçerek Atlantik’e açılan ilk yelkenli oldu. On yıllık Volvo Ocean Race tarihinde tamamı kadınlardan oluşan yegane yelkenli ekibi sürpriz bir rota sonrasında hem liderliği kaptılar hem de Atlantik’e ilk çıkan tekne olma başarısını elde ettiler.

Volvo Ocean Race SCA Takımı

Pazar günü SCA takımı büyük bir taktiksel kumar oynadı, Cebelitarık’a rotalarını diğer takımlara göre daha kuzeyde seçtiler, diğer takımlar ise Afrika kıtasına yakın Fas sahilleri boyunca belirlediler. Çoğunluğu İsveçli olan takım boğazdan Pazartesi sabahı 8:40 itibarıyla geçerek Atlantik’e açıldılar.

Volvo Ocean Race SCA Takımı

“Bizim dışımızda herkes daha güney çizdi, ben nedendir bilmiyorum, orayı seçmedim.” diyen İngiliz navigatör Greenhalgh “Bir an grup ile birlikte kalmayı düşündük ama aynı zamanda da kendi planımızı uygulamak istedik – bizim planımız kuzey rotayı kullanmaktı” 

Tüm takım bir sonraki pozisyon raporunu dört saat bekledikten sonra kendilerinin rakiplerinin 21 mil önünde liderliği aldıklarını öğreniyorlar. İşte o anda tüm takımdan çığlıklar yükseliyor. Aldıkları büyük risk onlara çok kazandırıyor. Ancak, Atlantik Okyanusuna çıkmalarından 20 dakika sonra rüzgar kalıyor ve tüm rakipleri onu yakalıyorlar.

Volvo Ocean Race SCA Takımı

Sabah saat 10:30 itibarıyla Volvo Ocean Race filosunun tüm yelkenlileri Atlantik Okyanusuna açıldılar ve artık mücadele okyanusta devam edecek.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder