Satılık Tekneler

Surf'çü Şef'ten Gurme Lezzetler
16.08.2013 Surf'çü Şef'ten Gurme Lezzetler

Ünlü şef Kemal Demirasal bu günden itibaren deniz ürünlerinin öne çıkarıldığı farklı ve lezzetli tariflerini tüm deniz tutkunlarıyla sitemizin haberler bölümünde paylaşmaya başlıyor.

Kemal Demirasal Kimdir?

1981 dogumlu şef Kemal Demirasal Alacatı'da yaşıyor.

24 yaşına kadar profesyonel olarak Windsurf yaptı ve 6 kere üst üste Turkiye freestyle şampiyonu olduktan sonra yarışmaları bıraktı. Son 8 senedir gastronomi ile ugraşıyor.

Barbun Alaçatı restaurantı ile Alacatı'nın ilk fine dining restaurantı'nı açtı ve 2011 yılında pancar sardalya tabagı ile Gusto dergisinde yılın “Altın Yemekleri” ödülünü aldı.

Şimdi ise Alancha adın'da 3000 m2 alana yayılan Alaçatı'nın tepesinde bir fine dining restaurantı açtı.10 masa 50 kişi kapasiteli restaurant'ta mutfakta 22, servis 10, toplam 35 kişi calışmakta. Tamamı ile lokal malzemelere yer verilen restaurant'ta ithal ürün hic kullanılmıyor. 22 course multi course tadım menüsü servis eden Turkiye'nin ilk restaurantı.

Surf'çü Şef'ten Gurme Lezzetler

Mutfakta gazlı ocak kullanılmıyor. Odun ateşi, tütsüleme, kurutma gibi ilkel yöntemler ile modern bir bakış açısı harmanlanıyor.

Alancha uzun vade'de dunyanın en iyi 50 restaurantı arasına girmeyi hedefliyor....

   Surf'çü Şef'ten Gurme LezzetlerSurf'çü Şef'ten Gurme Lezzetler
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder