Satılık Tekneler

Süperyatlarda Su Şelalesi
15.06.2015 Süperyatlarda Su Şelalesi
Koca koca yatlar, hepsinde de kocaman havuzlar.. Şimdi ise yat sahipleri süperyatlarına şelale istiyorlar. Acaba neden, hiç düşündünüz mü?

Süperyatlarda-Su-Şelalesi

Bir süperyat sahibi olmak lüksün ve statünün en üst düzeyi. Günümüzde süperyatların çoğunluğu Lurssen, Heesen, Feadship gibi tersanelerinde üretilmeye devam ediyor. Son zamanlar süperyat sahipleri arasında yatlarında şelale olması isteği giderek artıyor. 

Söz konusu süperyatların iç dekorasyonu, yedi yıldızlı otelleri bile kıskandıracak düzeyde. Nerede ise küçük bir devletin yıllık gayri safi hasılasına eşit fiyatlara sahip olan bu süperyatlarda, yat sahipleri ne isterlerse yapılabiliyor. Herhangi bir kişiselleştirme içermeyen standart bir süperyatın fiyatının 75 milyon dolardan başladığını düşünürseniz, megayatların maliyetini tahmin edebilmeniz daha kolay olacaktır. Mega zenginlerin oyuncakları megayatlar ve bu yatlardaki sınır tanımayan istekler...

Süperyatlarda-Su-Şelalesi-1

Hollandalı süperyat üreticisi, Hessen Yacht’ın müdürü Sara Gioanola günümüzdeki en son trendlerin, daha çok misafir ağırlayabilmek için daha büyük platformlar olduğunu, bu sayede de süperyatınızı çevreleyen deniz ile iç içe olunduğunu söylüyor. Daha büyük platformlar elde edebilmek ve iç mekanlarda kesintisiz, uçsuz bucaksız bir mekanı yine en uygun biçimlendirme, şelaleler ve su efektleri ile elde ediliyor. Yatların iç mekanlarından başlayan ve dışarı uzanan havuzlarında görsel su efektleri ve şelaleler.. Günümüz teknolojisi kullanılarak bu su akışını farklı amaçlar ile kullanmak mümkün. Bir şelaleden dev ekranlı bir sinema perdesi elde edebilirsiniz. 

Süperyatlarda-Su-Şelalesi-2

Şelaleler sadece estetik amaçlar için değil, diğer fonksiyonları ile de hizmet veriyorlar. Su efektleri ve şelaleler ile sadece harika bir görüntü elde edilmek istenmiyor. Olayın ardında belki de daha önemli bir gerçek yatıyor. Eğer süperyatınızda ağırladığınız misafirleriniz, sporcular, sanatçılar veya politikacılar ise, istenmeyen misafirleriniz de olacaktır. Paparazziler yat sahibine ve misafirlerine hayatı zorlaştıracaktır. Gizliliğinizi koruyabilmeniz için su efekti ve şelaleler en başarılı koruyucular. Paparazzilerin, kayan bir su duvarı arkasındaki misafirlerinizin fotoğraflarını çekmeleri nerede ise imkansız. Havuzda keyif yapan misafirlerinizi koruyucu kalkan şelale ile hem daha güvenli, hem de daha keyifli kılmak işte böyle bir şey. 

Emre GülerYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.