Satılık Tekneler

Süperyatlarda Helikopter Kullanımı
06.01.2016 Süperyatlarda Helikopter Kullanımı
Süperyat sektöründe, artık her yeni yatta daha çok helikopter pisti bulunması eğilimi gittikçe arttı. Süperyatlardaki helikopter pistlerine nasıl iniş yapıldığını yatvitrini.com okuyucuları için derledik.

süperyat-helikopter-pisti

Bir helikopterin karada bile kontrolü zor iken nasıl olur da bir yatın üzerine kolaylıkla iniş yapabilir...

En lüksüne ve en büyüğüne sahip olmak isteyen süperyat sahipleri için helikopter, olması gereken bir anahtar özellik haline dönüştü. Tabii onlar için bir sorun daha var; doğru süperyat ve doğru helikopter.Lüks bir yata sahip olmak isteyenler artık siparişlerini verirken, istekleri arasında helikopter pisti bulunması şartını eklemeye başladılar. Helikopter üreticilerinin son raporları, satışlarının yaklaşık yarısının yat ile entegre satışlardan oluştuğunu gösteriyor.

süperyat-helikopter-pisti-2

Bir süperyatta helikopter pisti olabilmesi için, helikopter pistinin gerektirdiği özelliklerin olması gerekiyor. Bu özellikler, yatın büyüklüğünün en az 60 metre olması ile başlıyor. Ancak bu büyüklükteki yatlar, ana güvertesindeki pist için gerekli ağırlık ve özellikle zorlu deniz koşullarında iniş için gerekecek olan önlemlere sahip olabilir. Böylesine bir özelliğe sahip olan yatın sahibinin, süperyattan karaya veya karadan denize her koşulda, ne zaman gitmek isteyeceği de belli olmaz.Eskiye göre günümüzde büyüyen süperyat boyutları sayesinde, yatlardaki helikopter pistlerine iniş daha da kolaylaştı. Büyüyen süperyat boyutları, daha geniş helikopter pistleri yapılmasına olanak sağlıyor. Önceden helikopter pisti acil durumlarda karaya geçiş için istenirken, günümüzde
 karadan denize veya denizden karaya süperyat konforuna hızlı bir şekilde sahip olmak için talep edilir oldu.

süperyat-helikopter-pisti-3 süperyat-helikopter-pisti-4

Helikopter pistine sahip olan süperyat, böylesine bir lüks düşkününe büyük esneklik sağlayacaktır. Acil durumlarda veya canınız istediğinde, açıktan 10 - 15 dakikada karada olmak büyük bir güven.
Günümüzdeki yatlarda güvertedeki jakuzi, spa, yüzme havuzu, sauna, spor salonu, sinema salonundan sonra helikopter pistleri de, kısa bir gelecek sonra standart donanım olma yolunda.
 


En basiti 7 milyon dolardan başlayan
bir helikopterin,  pilot ve yakıt masraflarını da eklersek nereye varacağını hesaplamaya gerek bile yok.
 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.