Satılık Tekneler

Süperyat Vitruvius 50 M
08.01.2015 Süperyat Vitruvius 50 M

Yeni 50 metre uzunluğundaki süperyat Vitruvius projesinin, yat tasarımcısı Philippe Briand’ın tarafından Vitruvius Yachts tasarım ofisi ile Picchiotti tersanesinin işbirliği ile tasarlandığı açıklandı.

Perini Navi Group’un sahibi olduğu Vitruvius Yachts tasarım ofisi ve Picchiotti tersanesi güçlerini birleştirerek,  50 metre uzunluğundaki Exuma süperyatını 2010 yılında üretmişlerdi. Dillere destan güzelliklere sahip Exuma 2010 yılında “World Superyacht Awards” ödüllerinden, yılın süperyatı ödülünü kazanmıştı. Exuma denize indirildiği günden bu yana 55.000 deniz mili yol yaparak, verimliliğini ve güvenilirliğini kanıtladı. İşbirliğinin bir sonraki süperyatı 55,7 metre uzunluğundaki Galileo G 2011 yılında ve son olarak da ekibin amiral gemisi ,73 metre uzunluğundaki Grace E sahibine teslim edilmişti.

Süperyat Vitruvius 50 M

Ödüllü süperyat tasarımcısı Philippe Briand tarafından kurulan Vitruvius Yachts tasarım ofisinin ürettiği çelik ve alüminyum birleşimi olan, yeni 50 metre uzunluğundaki Vitruvius, tasarımı ödüllü Exuma formuna sahip olacak. Ancak geliştirilen yapısı ve malzemeleri sayesinde, daha az su sürtünmesi ile daha yüksek bir performansa sahip olacak. Picchiotti Vitruvius serilerinin öncelikleri olan çevre dostu tasarım ve verimlilik, yeni tasarımın övgü kaynağı olacak. Aynı boyuttaki averaj bir yattan % 25 daha az yakıt tüketecek ve daha düşük bir karbon emisyonuna sahip olacak. Vitruvius, Atlantik aşırı seyahat edecek şekilde tasarlandı. 12 knot hız ile 5.500 deniz mili menzili bulunuyor. Lüks ile yeşili, verimlilikle mükemmelliği birleştirmek Vitruvius'un özelliği...

Yeni yatın yerleşiminde oturma bölümünden taviz verilerek daha çok kamara elde edilmesi planlandı. Ana güverte yat sahibinin süiti ile birlikte iki büyük konuk kamarasına ev sahipliği yapacak. İki ilave konuk kamarası da alt güvertede yedi kişilik mürettebat kamaraları ile birlikte yer alacak. Yatın açık alanları ise Exuma’nın iki katı büyüklüğünde olacak. Bu alanlarda bir büyük üst teras, jakuzisi de bulunan güneşlenme alanları ve ön bölümde bir açık konuk salonu bulunacak.

Ana güvertede yer alan yaşam alanının üç tarafı açık, şeffaflık tasarımda anahtar bir rol oynuyor. Süperyatın tüm kapalı alanlarında yerden tavana kadar camlar kullanılarak ,ışık ve manzaranın yaşam alanına taşınması sağlandı.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.