Satılık Tekneler

Süperyat Venus
03.11.2016 Süperyat Venus Venus, ünlü yat tasarımcısı Philippe Starck’ın firması Ubik’in tasarladığı ve Feadship tersanesinde ünlü girişimci Steve Jobs için üretilen bir süperyat. Maalesef, Steve Jobs 2011 yılının Ekim ayında öldüğünde 100 milyon Euro’dan daha fazla maliyetli yatını göremedi. Eski Yunan uygarlığının aşk tanrısından adını alan VenusFeadship tersanesinin Hollanda Aalsmeer tesislerinde 28 Ekim 2012’de denize indirildi.

Süperyat Venus

21 Aralık 2012 günü ise, Amsterdam limanında tasarımcı Philippe Starck ödemelerini alamadığı için yata el koydurmuştu. Proje için 9 milyon Euro’ya anlaştığını, kalan 3 milyon Euro’yu alamadığını söylemiş ve kısa süre içinde ödemesini alması nedeniyle haciz işlemini kaldırtmıştı.

Süperyat Venus2

Süperyat denize indirilmesi sonrasında, dünyanın faklı limanlarında kendisine hayran bıraktıran gezilerde bulunmuştu. Venus, güverteleri arasındaki katmanları belirgin olan dış görünümü, temiz görüntüsü ve minimalist tarzı ile dikkat çekici bir yat olarak bilinmektedir.

Yat, geçen yıl Fransa’nın La Ciotat kentindeki Monaco Marine tesislerinde karaya alınarak detaylı bir yenilenmeden geçirildi. Yenilenme sonrasında yatın gövdesi daha da parıldamaya başladı. Apple’ın kurucusu Steve Jobs için inşa edilen Venus'ün köprü güvertesi, girişimci anısına Mac ekranlar ile donatıldı.

Süperyat Venus3

Cam kaplı köprü güvertesinde 7 adet Mac ekranı bulunuyor. Yapım aşamasında da teknolojinin en ileri düzeyinin kullanıldığı yatta, yenileme sonrasında Apple ve Mac dokunuşları hissediliyor.

Feadship tersanesinde üretilen en mükemmel yatlardan birisi olan Venus'de, dekorasyonundaki yenilikçi cam dış tasarım ve yüksek teknoloji ile zenginliğin ilginç bir yansıması görülüyor. Yıllardır denizlerde olmasına rağmen, yatın iç dekorasyonundan sınırlı sayıda fotoğraf bulunuyor. Yatın iskele tarafındaki tender garajında, bir RIB teknenin saklanabildiği görülüyor.

Süperyat Venus4

Cayman Adası bayraklı Venus, yapımı sonrasında ilk yenilenme çalışmaları için, Amerika Florida’daki Rybovich tersanesinde 2013 yılında karaya çekilmişti.

Venusbüyük miktarda cam kullanımı ve yüksek teknolojili itiş gücüyle, dümen sistemi sayesinde diğer yatlardan büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Zamanının ötesinde bir tasarıma sahip olan Venus'ün mühendislik çalışmaları ise, Feadship takımı ile birlikte De Voogt Naval Architects tarafından yapılmış.

Süperyat Venus5

Tamamen alüminyum ve isteğe bağlı üretilen 78,20 metre tam boya sahip yat, 2015 yılında geçirdiği yenilenme çalışmaları sonrasında yaz aylarının çoğunluğunu, adını aldığı İon Uygarlığı denizlerinde Türkiye ve Yunanistan kıyılarında geçirdi.

Süperyat Venus6

Venus'ün maksimum hızı 16,8 knot ve ortalama seyir hızı ise 14 knot.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder