Satılık Tekneler

SüperYat VAVA II'nin Refit'i Tamamlandı
15.03.2015 SüperYat VAVA II'nin Refit'i Tamamlandı

Superyacht VAVA II

2012’de Plymouth, İngiltere’de suya indirilen 6 güverteli 96 metrelik süperyat
VAVA II, Devonport tersanesinin gözbebeği. Devonport’tan inen son motoryat olma özelliğini hala taşıyan VAVA II süperyat'ın mühendisliğini de Devonport yaptı. Dış tasarımında da Redman Whiteley Dixon imzası var. Muazzam iç dekorasyonunu ise ünlü Fransız tasarımcı Remi Tessler tamamladı.

Superyacht VAVA II-01

Süperyat VAVA II’nin sahibi Ernesto Bartarelli 1988'de Miss UK olan eşi Kristy Bartarelli'ye 100 milyon Sterlin değerinde olan Süperyat VAVA II 'yi armağan etti. İsviçre'te bir ilaç firmasının sahibi olarakta bilinen Ernesto Bartarelli , Forbes dergisi tarafından dünyanın en zengin 81. kişisi ve Ingiltere'nin de 5. en zengin iş adamı seçildi. Toplam servetinin 14.8 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. İsviçre asıllı İtalyan yelkenci olan Ernesto Bartalli aynı zamanda 2000 yılında Team Alinghi yelken takımını kurmuş ve America’s Cup’ı Avrupa’ya getiren bu ilk takımın sahibi olarakta bilinmekte.

Superyacht VAVA II- Garage

Superyacht VAVA II’nin Fransız tasarımcısı Tessier’in tasarladığı iç kısımların fotoğrafları yayınlanmıyor ama dev süpertyatta 34 kişilik personel konaklama kapasitesi olduğu biliniyor.

Süperyatın birbirinden bağımsız servis botu garajları, baş ve kıç taraflarda yer alıyor. Bu garajlarda toplam dört adet servis botu saklanabiliyor. Süperyatta aynı zamanda helikopter pisti ve büyük yüzme havuzu da yer alıyor.

Superyacht VAVA II- Saloon-01

Çelik gövde ve aluminyum üst yapıya sahip olan süperyat VAVA II, iki adet MTU 16V; 3 bin 306 beygir ve iki adet MTU 12V 4000; 2 bin 334 beygir makinelere sahip. Toplamda 11 bin 280 beygir güç üretebilen makineleri ile 96 metrelik süperyat, maksimun 19 knot sürat yapabiliyor. Seyir sürati ise 15 knot. VAVA II’nin geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen yenileme çalışmaları Hollanda’da Amels tersanesinde 6 ayda tamamlandı.

Superyacht VAVA II- Saloon 


dailymail.co.uk



YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.