Satılık Tekneler

Süperyat Spectrum
14.11.2016 Süperyat Spectrum Oceanco tersanesinde üretilecek olan, Nauta Design tasarımı Spectrum görüntüsü ile, James Bond filmlerinde yer almaya layık bir tekne.

Spectrum

Oceanco tersanesi, 2016 Fort Lauderdale Uluslararası Boat Show’a katılacak herkesi etkileyebilmek için, Spectrum adı verilen en son süperyat projesini tanıtacak. Ünlü Hollandalı tersane bu 102 metre uzunluğundaki çarpıcı projeyi gün ışığına çıkartabilmek için, güçlerini Nauta Design ile birleştirerek, özellikle güç üniteleri ve yatın iç düzeni açısından sonsuz olanaklar sunabilmek için tasarlamış.

Spectrum2

Nauta Design firmasından tasarımcı Mario Pedol, iç ve dış mekanları harika bir güzellikte buluşturan benzersiz bir bağlantı hayal etmiş. Bu sayede, yattaki konukları sürekli mutlu edecek doğal ışığın, tüm yat boyunca kesintisiz akması sağlanmış. 

Spectrum3

Spectrum'un üst güvertesi sadece yat sahibinin kullanımına ayrılmıştır. Ön bölümüne bakan özel panoramik süitte, bir de doğrudan erişilen özel spa havuzu bulunuyor. Eğer bu özellik yat sahibini etkilemeye yetersiz kalırsa, her zaman ve her yere kolayca ulaşabilmek için eksiksiz özellikleri ile, bir helikopter pisti bu yatın güvertesinde bulunabilecek. Yat isteğe ve beklentilere göre şekillendirilebilme fırsatı da sunacak. Yat sahibi kamarasının yanı sıra, 2 adet her türlü konfora sahip VIP süit kamaralar ve 4 konuk kamarası yer alacak.

Spectrum4

İnce ve aerodinamik gösterişli tasarımı ile Spectrum'da, çeşitli çalışma modları bulunan bir hibrid hareket sistemi bulunacak. Yatta iki adet, her biri 1.440 kW gücünde MTU 16V4000 M72 motor yer alacak. Çeşitli çalışma ve farklı hava koşulları, gidilecek hedef ve tercih edilen güç sistemine göre kolaylıkla değiştirilebilecek. Şimdilik 102 metre uzunluğundaki yat hakkında pek fazla detay bilinmiyor.

Spectrum5

Spectrum, beş güverteye yayılmış ama birbirleri ile mükemmel bağlantısı bulanan bir tasarım. İç ve dış alanlarında harika çevresel çözümler bulunuyor. Modern yatlarda son zamanlarda sıklıkla görmeye alıştığımız geniş pencereler ve büyük dışa açılır balkonlar, bu büyük yatın daha da azametli görünmesini sağlıyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder