Satılık Tekneler

Süperyat Seven Seas Satılıyor
10.08.2015 Süperyat Seven Seas Satılıyor Amerikalı yönetmen Steven Spielberg, kendi deyimi ile daha büyük bir yata ihtiyaç duyduğu için, Seven Seas süperyatını 185 milyon dolara satıyor.  Ayrıca 86 metre uzunluğunda, 14,20 metre genişliğindeki (282 ft.) megayatın küçük geldiğini ekliyor.

süperyat-seven-seas

Dünyanın en zengin film yönetmeni olarak gösterilen, Hollywood’un dahi yönetmeni Steven Spielberg, 250 milyon dolarlık yeni bir megayatın siparişini ise vermiş durumda.

Seven Seas, sahip olduğu yedi süitinin dekorasyonu, uçsuz bucaksız havuzu ve sinema ekranları ile dünyanın sayılı ve en pahalı süperyatları arasında gösterilmektedir.

Ünlü yönetmenin küçük geliyor dediği yatın yerine sipariş ettiği yeni yatı, eskisinden sadece 6 metre daha uzun olacak. Milyarder yönetmen yeni yatı için 60 milyon dolar üste verecek. Bu hesapla nerede ise büyümenin her metresi kendisine 10 milyon dolara mal olacak.

Steven-Spielberg

68 yaşındaki ünlü yönetmenin satılığa çıkarttığı Seven Seas süperyatı, Azure Naval Architects mühendisliğinde Nuvolari Lenard tarafından tasarlanmış ve 2010 yılında Hollanda’daki ünlü tersane Oceanco tarafından üretilmişti. Tam deplasman tipi Seven Seas süperyatının en ilginç özelliği, uçsuz bucaksız havuzun cam duvarının, aynı zamanda bir film perdesi olarak kullanılabilir olmasıdır.

Detaylı ve lüks iç dekorasyonunda ceviz, tik ve gül ağacı kullanılmış ve lüks süitlerinde 12 konuk ağırlanabiliyor. Konuklara hizmet verecek olan 26 mürettebat için ayrıca konaklama imkanı bulunuyor. Yatta her türlü konfor en ince detayına kadara düşünülmüş durumda. Helikopter pisti, spor salonu, spa ve masaj odası ilk göze çarpanlar.

süperyat-seven-seas-2

Seven Seas süperyatında iki adet dizel, 4.680 HP beygir gücünde motor bulunuyor. Toplam 9.360 HP güce sahip olan süperyat 14 knot seyir hızına sahip, maksimum hızı ise 20 knot. 

Ünlü yönetmen Steven Spielberg, özellikle okyanuslarda seyir yapmaktan çok hoşlanıyor. Kendisinin okyanusları tam olarak çok sevmediğini hatta korktuğunu da belirten yönetmen, yine de okyanus tutkusundan vazgeçemediğini söylüyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder