Satılık Tekneler

Süperyat Omar Denizde..
16.04.2015 Süperyat Omar Denizde..
Lürssen tersanesinin ürettiği süperyat Omar projesi deniz ile buluştu. Alman Lürssen tersanesi yine muazzam bir süperyatı denize indirdi. Büyük bir sır olarak saklanan süperyatın uzunluğunun, son fotoğraflar ve videolardan 150 metreden daha uzun olduğu nerede ise kesinleşti.

Süperyat Omar Denizde..

Süperyat Omar projesinin uzunluğu konusunda ilk bilgiler, Boat International dergisinin sürekli düzenlediği Global Order Book, 156 metre olarak Alman tersanesine sipariş edildiğini rapor etmişti. Ancak, proje bir sır olarak Alman Lürssen tersanesi tarafından büyük bir özenle saklandı. Hatta Lürssen’in her yıl düzenli olarak açıkladığı üretim listesinde yatın uzunluğunu “Sipariş Üzerine” şeklinde belirtilmişti.

Proje halen üretimde olan en büyük 20 süperyat listesinin ilk sırasında yer alıyor. 2016 yılında süperyat sahibine teslim edildiğinde dünyanın en büyük 4. yatı olarak kayıtlara geçecek. Tahminlere ve rapora göre 156 metre uzunluğundaki süperyat Omar, tersanede üretilmekte olan 104 metre uzunluğundaki Quantum Blue ve 90 metre uzunluğundaki Ice (Eski – Air) projelerini gölgede bırakıyor. Süperyat Omar projesi hakkında halen çok fazla bir bilgi bulunmuyor. Ancak süperyatın gövdesinin çelik ve üst yapının ise alüminyum olduğu teyit edildi. Süperyat Omar projesinin videosunda, bağlı bulunduğu Lürssen tersanesinin rıhtımından, yine Lürssen tersanesinin havuzuna hareket edişi görülüyor. Çevreden geçenler tarafından büyük bir ilgi ile izlenen muazzam uzunluktaki süperyat, dikkatlice çekilerek 2016 yılında teslim edileceği zamana kadar içinde kalacağı havuzda tamamlanacak. 

Süperyat Omar dikkat çekecek kadar büyük olsa da, dünyanın en büyük süperyatı değil. Lürssen tersanesinin ürettiği ettiği bu konudaki en büyük süperyat da değil. Lürssen tersanesinin imal ettiği ve dünyanın en büyük süperyat unvanlarının ikisi de 180 metre uzunluğundaki Azzam'a ait. Lürssen tersanesi en son 125 metre uzunluğundaki Tatiana süperyatını denize indirmişti. Aldığı en son sipariş ise 2017 yılında teslim edilecek olan 120 metre uzunluğundaki süperyat.
 
http://www.luerssen-yachts.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.