Satılık Tekneler

Süperyat Maryah
24.04.2015 Süperyat Maryah
İngiliz H2 Yacht Design firması, mevcut bir müşterisi için süperyat Maryah projesine, 2009 yılında başladı. Süperyat Maryah, ellinin üstünde konuk ağırlanabilecek ve konuklarına ihtiyaç duyabilecekleri, dünyanın farklı denizlerinde, çok geniş eğlence imkanları sunacak şekilde tasarlandı. Bu büyük proje, Yunanistan’daki Elefsis Shipyard tersanesinde imal edildi.

Süperyat Maryah

125 metre uzunluğundaki, Yunan bayrağı taşıyan süperyat Maryah, mükemmel bir lüks içinde 54 konuk ağırlayabiliyor ve SOLAS yönetmeliğine uygun olarak imal edildi. Bunun yanı sıra H2 Yacht Design firması, modern ve lüks bir iç tasarıma sahip olan süperyat Maryah'ta, konuklara her türlü lüks ve ihtişamı yaşayacakları özel imkanlar sundu. Örneğin bir gece kulübü, tam donanımlı bir spa, çalışma ofisleri, bilgisayar odası, spor salonu, oyun odası, özel yemek odası, sushi bar ve bir büyük sinema...

Süperyat Maryah-1

17 metre genişliğe sahip olan süperyat Maryah'ın dışı da çok lüks ve zarif. Güvertesindeki alanlar, eğlence ve dinlenme için mükemmel olanaklar sunuyor. Süperyat Maryah'ın bir diğer özelliği ise, tüm sertifikalara haiz bir helikopter pisti. Bu sayede konuklar herhangi bir sahil veya limandan, 10 metre uzunluğundaki servis teknesi yerine süperyata doğrudan erişim imkanı buluyorlar. 125 metre uzunluğundaki süperyat Maryah’ın genel görünümü çağdaş ve temiz çizgilere sahip. Tüm bu özellikleri sahip olduğu lüksü yansıtıyor. Yumuşak deri kaplamalar ile tezat oluşturan kumaş döşemeleri ile H2 Yacht Design firması, nefes kesici, benzersiz iç dekorasyonu, konuklara ihtiyaç duyacakları her şeyi büyük bir lüks ve zarafet ile sunuyor. Özetlemek gerekirse,Süperyat Maryah'ın iç dekorasyonu hiç şüphesiz çağdaş, lüks ve pratik.

Süperyat Maryah-2

Deplasman türü bir yat olan Süperyat Maryah'ın dış tasarımında hiç bir şeyden ödün verilmemiş, dışarıda da büyük eğlence alanları bulunuyor. Süperyatın temiz görünüme sahip olabilmesi için, filikaların gizlenmesinde özel itina gösterilmiş. Maryah'ın kendine özgün balkonları ile agresif gövde şekli, güzel ve benzersiz görünümü H2 Yacht Design firmasının imzasını taşıyor.

Süperyat Maryah'ın çelik gövdesi ve çelik / alüminyum üst yapısı bulunuyor. Güverte ise tamamen tik ağacı kaplı. Süperyat,  Lloyds’un “Safety of Life at Sea” (SOLAS) yönetmeliğine uygun olarak, Yunanistan’daki Elefsis tersanesinde üretildi ve sahibine 2014 yılında teslim edildi. 

Bu lüks süperyat, özellikle kaba denizlerde demirdeyken, güvertesinde konforunu arttırmak için ‘zero speed stabilizers’ ile donatılmış.Süperyat Maryah, gücünü 5 adet her biri 2.146 HP gücündeki motorlarından alıyor. Dizel – elektrik motorlar ikiz azipod pervanelere güç yüklüyor. Süperyat Maryah, toplam 10.730 HP güç ile 18 knot maksimum hıza ve 15,2 knot seyir hızına sahip. Dizel – elektrik motorlarının ihtiyacı olan 533.000 litre yakıtı tanklarında taşıyor. Ayrıca süperyat Maryah 216.000 litre temiz su tankı bulunuyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder