Satılık Tekneler

Süperyat Letani Deniz Testlerine Başladı
16.03.2017 Süperyat Letani Deniz Testlerine Başladı Feadship Lagoon Cruiser serisinden 4. gövde olan Letani yatı, deniz denemelerinin ilk gününü başarı ile tamamladı. 

Letani

2017 yılının Ocak ayında denize indirilen Feadship Lagoon Cruiser serisindeki 4. yat, 14 Mart 2017 günü akşam üstü Aalsmeer'deki yat yapımcısının tesisinden ayrıldı. 15 Mart 2017 günü sabah saatlerinde Amsterdam'ın tarihi kent merkezinden geçerek, açık deniz yolunda ilerledi. Feadships Lagoon Cruiser serisindeki 5. ve muhtemelen serinin son yatı, halen tersanede duruyor ve kısa süre sonra deniz testlerine başlanacağı tahmin ediliyor. 

Letani.

Sınırlı sayıda üretileceği açıklanan yat, tersane tesislerinden ayrıldıktan sonra ilk deniz denemelerini Amsterdam kanallarında yaptı. Daha sonra da Amsterdam'ı terk ederek Den Helder'a varmış olup, açık deniz testlerine hazır durumda bekliyor.

Ocak 2017'de deniz indirileen Feadship Letani, inşası süresince Capri projesi veya YN 698 olarak da biliniyordu. 34.5 metre uzunluğundaki yatın, De Voogt Naval Architects tarafından tasarlanan dış cephesi ve Bannenberg & Rowell tarafından yapılmış iç tasarımı bulunuyor.

Letani..

Hollandalı Feadship tersanesinde halen bağlı durumda bulunan serinin 5. yatı yakın zamanda, sahibinin temsilcileri ile çıkacağı deniz testleri sonrasında sahibine teslim edilecek.

Ayrıca, ocak ayında 4. gövde ile birlikte denize indirilen Feadship Vertigo yatı, deniz testlerine
de kısa zaman sonra başlayarak, sahibine teslim edilecek.

Letani...

Her iki 35 metre uzunluğundaki yatların 5 adetlik serisindeki dış görünümleri arasında küçük farklılıklar bulunmasına rağmen, nerede ise tıpatıp birbirinin aynısı denilebilir. İlk üç yat, Kamino, Moon Sand Too ve Avatar'ın iç dekorasyon tasarımlarında imzası bulunan Bannenberg & Rowell tasarım ofisi, serinin son iki yatının da iç dekorasyon tasarımını üstlenmiş. 

Fotoğraflar:
Jan Ramaker / Dutch Yachting
Tom van Oossanen / SuperYacht Times

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder