Satılık Tekneler

Süperyat ‘Ipanema’ Marmaris’te
21.12.2016 Süperyat ‘Ipanema’ Marmaris’te Marmaris Yat Limanı’nda bulunan Netsel Marmaris Marina'nın iskelesinde demirli, kırmızı renkli ve spor otomobil görünümlü ‘’ isimli yat, görenlerin büyük ilgisini çekti. Yatın, Katar kraliyet ailesi Thani'nin mensubu bir şeyhe ait olduğu ileri sürüldü. Ipanema'nın Marmaris’e, İtalya’nın Savona kentinden geldiği ve yaz aylarına kadar Marmaris’te kalacağı tahmin ediliyor.

Ipanema

Yat Limanı’nda yürüyüş yapan vatandaşlar, yarış kırmızısı adı verilen rengiyle dikkatleri üzerine çeken 50 metre uzunluğunda ve 25 milyon Euro değerindeki lüks yatı fark etti. Öz çekim yapan vatandaşlar, sosyal medyada paylaştı.

Ipanema2

Yarı deplasman ultra lüks yat, dünyaca ünlü Mondomarine İtalyan firması tarafından spor otomobil gibi tasarlanarak, 22 ayda bitirilip ‘2016 Monaco Yacht Show’da tanıtıldı. Etkileyici dış tasarımın yanı sıra modern klasik iç dekorasyonu bulunduğu bilinen ‘Ipanema’nın, 4 adet çift kişilik, 2 adet VIP ve 2 adet ikiz yataklı kameraya ek olarak; sahibine özel tasarlanmış master süit ile jakuzileri bulunuyor. Alüminyum gövdeli ve üst yapılı yatın arka kısmı açıldığında, büyük beach club şekline dönüşüyor. Fransız ve İngiliz mobilyaların ağırlıklı verildiği lüks yatta, 10 çeşit mermer kullanılmış.

Ipanema3

49,20 metre uzunluğundaki yat hakkında marina yetkililerinin fazla bilgi vermediği belirtildi. Yatın, geçen hafta sonu Trabzon’da Şenol Güneş Stadyumunun açılışını yapan Katar şeyhinin ailesinden bir kişiye ait olduğu ileri sürülmesine rağmen, bu iddianın tam olarak resmileşmediğini de belirtmemiz gerekiyor. 2016 Monaco Yacht Show’da tanıtımı yapılan ultra lüks yatı gören Katar Al Thani Kraliyet Ailesi’ne ait bir şeyh tarafından satın alındığı, Temmuz ayı sonunda teslim edildiği ileri sürüldü. 

Ipanema4

Marinanın Yat Limanı’na bakan iskelesinde demirli bulunan 2016 yapımı ultra lüks yatın, çevresinde hummalı bir çalışma yapıldığı görüldü. Yaklaşık 12 işçinin vinç yardımıyla çeşitli parça ve aletleri yata taşıdığı görüldü. Ayrıca, yatın dışında inceleme yapan kişiler, çizik bulunan yerleri boyadı. İki adet MTU - 12V 4000 M90 motoru bulunan ve 15,7 knot maksimum hız yapabilen Ipenema'nın Marmaris’te kışlayacağı öğrenildi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder