Satılık Tekneler

Süperyat Highlight Deniz Testlerine Başladı
10.03.2017 Süperyat Highlight Deniz Testlerine Başladı Tansu Yachts’ın geçen hafta denize indirdiği Highlight yatının, deniz testlerinin çok başarılı geçtiği ve testlerdeki görüntüleri firma tarafından paylaşıldı. Geçen hafta ortasında tersane tesislerinde yapılan denize indirme töreni ile tuzlu suyla buluşan motoryat Highlight, üretim sürecinde LTS proje olarak adlandırılıyordu.

Süperyat Highlight

Highlight'ın deniz testlerinin Marmara denizinde yapılacağı ve sahibine her hangi bir sorun çıkmaması durumunda, ay sonunda teslim edileceği planlanıyor.

38,4 metre uzunluğundaki Highlight, resmi denize indirme töreninin hemen sonrasında, sahibinin de temsilcileri ile birlikte deniz testlerine başladı. Tansu Yachts tersanesinden verilen ilk bilgilere göre motoryat, Tuzla sahillerinden ayrıldıktan sonra Marmara denizinde 16,1 knot hıza çıkma başarısını elde etti.

Highlight'ın hem iç hem de dış görünümünü, tersanenin kurucusu Rıza Tansu üstlenmiş. Yarı deplasman sınıfı motoryatın gemi inşa mühendislik projesinde ise, Hollandalı ünlü tasarım stüdyosu Diana Yacht Design imzası bulunuyor. 

Süperyat Highlight.

Highlight, modern dış gövde profili ve dikey pruvasına ilaveten, pek çok dikdörtgen lombar ile çok etkileyici bir dış görünüme sahip.

Yatta ağırlanacak 12 konuk için 6 kamara ayrılmış durumda. Ana güvertedeki yat sahibi kamarası ve üst güvertedeki VIP süit kamaralar, bunlardan sadece iki tanesi. İki çift kişilik ve iki ikiz kamara ile konuk ağırlama alanları oluşturulmuş. Bu arada, mürettebat kamaraları ise, toplam 5 kişinin konaklaması için planlanmış.

Gücünü bir çift Caterpillar C18 ACERT dizel motordan alan Highlight'ın optimum seyir hızının 14 knot olacağı hesaplanmıştı. Motor yatın diğer detayları ise henüz medya ile paylaşılmadı, ancak anlaşıldığı kadarıyla üç güverteli yatın maksimum genişliğinin 7,5 metre civarında olacağı, su kesiminin ise en fazla 1,8 metre civarında olması tahmin ediliyor.

Süperyat Highlight..

Tansu Yachts’ın İstanbul’daki tesislerinde halen devam eden diğer süperyat projeleri arasındaki; 39,1 metrelik Echo-R, 43,7 metrelik Cycloneand ve 44 metre uzunluğundaki Orca projelerinin bu yıl sonundan önce denizler ile buluşacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, 37 ile 49 metre arasında uzunlukları değişmekte olan 3 farklı projenin ise Tansu Yachts’ın etkileyici sipariş listesinde yer aldığı da biliniyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.