Satılık Tekneler

Süperyat Dusur
11.09.2015 Süperyat Dusur
Geçtiğimiz hafta İstanbul’da gün ışına çıkan süperyat Dusur bir Türk tersanesi tarafından üretildi. 49,90 metre uzunluğundaki Dusur süperyat, başarılı Türk tersanesi Bilgin Yachts imalatı. Suudi Arabistanlı bir iş adamı için tasarlanan süperyatın, tasarımından üretimine kadar tüm aşamalarında Bilgin Yachts ekibi ilgilendi. Ekip, 795 gros ton ağırlığındaki deplasman sınıfı bu büyüklükteki bir süperyat için harika iş çıkarttı.

Süperyat-Dusur

Dusur süperyatının büyüklüğü, dış görünümünden daha çok içine adım attığınızda karşınıza çıkıyor. Ana güvertede yer alan ince zevklere sahip yemek salonu ve oturma grubu büyüklüğünün ifadesi. Sekiz konuk için hazır bulanan konforlu oturma grubu ve  benzersiz yemek masası, sahip olduğu koyu renkler ile ince zevki sergiliyor. Ayrıca, bu bölümde bir bar ve küçük oturma grubu yer alıyor. Bölüm dört adet krem rengi koltuk ile tamamlanıyor. 

Süperyat-Dusur-1

Salonu geçtiğinizde, sizi daha açık, canlı renklere sahip sohbet ve dinlenme için mükemmel iki geniş kanepe, alçak kahve sehpaları ve geniş bir televizyon karşılıyor. Ana güvertedeki salonun en çok vurgulanması gereken temel unsuru, belki de üç metre enindeki kayar kapıları. Bu sayede salon arzu edildiğinde dış mekan ile bütünleşerek, süperyatta açık hava keyfini sürmeyi sağlamasının yanı sıra, doğal ışığı içeriye taşıyor.

Süperyat-Dusur-2

Dusur süperyatında konaklamaya baktığımızda ise, 12 konuk için 5 büyük kamara bulunduğunu görüyoruz. Dört konuk kamarası alt güverteye konumlandırılmış, iki kamarada açılır kapanır ilave yataklar bulunuyor. Bütün konuk kamaraları Dusur süperyatının sahip olduğu yüksek kalite ve tasarım ilkeleri doğrultusunda dekore edilmiş. Her kamarada büyük bir düz ekran televizyonun yanı sıra, beş yıldızlı otellerin süitlerini aratmayacak donanım bulunuyor. Mürettebat kamaraları da alt güvertede yer alıyor. 6 mürettebat kamarası dışında, bu bölümde ayrıca bir yaşam alanı ile çamaşırhaneye yer verilmiş.

Süperyat-Dusur-3 Süperyat-Dusur-4
Süperyat-Dusur-5 Süperyat-Dusur-6

Yat sahibinin kamarası ise süperyatın ana güvertesinde ön bölümde yer alıyor. L şekilli bir koltuk ile televizyon odası, bir oturma grubu yat sahibinin rahatsız edilmeden yatta keyif yaşamasını sağlayacak. Master kamaranın lüks banyosunda bir de jakuzi bulunuyor.

Süperyat-Dusur-7 Süperyat-Dusur-8

Dusur süperyatı, iki adet Caterpillar 3512C motor ile donatılmış ve motorların her biri 1.650 HP gücünde. Sahip olduğu motorlar ile maksimum 16 knot hıza çıkabilen Dusur süperyatının normal seyir ise 13 knot. Bilgin Yachts yeni Dusur süperyatını, Eylül ayındaki Monaco Yacht Show’da sergileyecek.
 
bilginyacht.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder