Satılık Tekneler

Süperyat Dubai’de Tyson Fury ve Wladimir Klitschko Arasındaki Rövanş...
18.02.2016 Süperyat Dubai’de Tyson Fury ve Wladimir Klitschko Arasındaki Rövanş...
27 yaşındaki WBO ve IBO Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Tyson Fury, bir Arap şeyhinin süperyatında rövanş maçı istediğini söylüyor. Dubaili şeyhin Dubai süperyatında yapılmasını istediği, Wladimir Klitschko ile dünya şampiyonluğu rövanş maçı için 120 milyon dolar teklif ettiği iddia ediliyor. 

Tyson-Fury

Geçtiğimiz Kasım ayında dünya şampiyonluğu unvanını kazanan Fury’nin, Ukraynalı boksör Klitschko ile önümüzdeki 10 yıl içinde en az bir kere karşı karşıya gelmesi gerekiyor. Rövanş maçı için, kısa süre içinde beş farklı mekanın ev sahipliği teklifinde bulunduğu duyuruldu. Olası rövanş maçı için önerilen yerler; İngiltere’nin ünlü Wembley stadyumu, İrlanda Dublin’deki Croke Park, Abu Dhabi, Almanya ve Katar.. Bu tekliflerin yanı sıra ismi açıklanmayan bir Arap şeyhinin teklifi ise en ilginci. WBO ve IBO Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Tyson Fury, süperyatta istenilen rövanş maçında basının olmayacağı ve sadece 120 dolar milyoneri karşısında yapılmasının istendiğini söyledi. 

dubai-süperyat

Şampiyon boksör, Dünya Şampiyonluğu rövanş maçı için yeniden Almanya’ya geri dönüp, maçı orada yapmaya sıcak bakmıyor. Aynı şekilde Abu Dabi veya Katar’da onun aklına yatmamış gibi görünüyor. İngiliz gazeteciler ile yaptığı sohbette Tyson Fury, bir başka teklifin ise maçın bir yolcu cruise gemisinde yapılması olduğunu söylüyor.

Teklifi yapan Arap Şeyhin Dubai süperyatında yapılmasını istediği rövanş maçının sadece, her biri 1 milyon dolar ödeyecek 120 dolar milyonerine özgü olmasını, TV kanallarından yayınlanarak halka açık bir şey olmaması istediğini söylüyor. Bu maçtan Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Tyson Fury’nin ne kadar para alacağı ise açıklanmadı. Ancak, 120 milyon doların büyük kısmının şampiyon boksör tarafından alınacağı tahmin ediliyor. Bu olasılık çok gerçekçi görünmüyor fakat gerçekleşirse bir efsane olarak tarihe geçecektir. 

Tyson-Fury-2

Fury şu anda şampiyon ama geçmişte boksu bırakmayı düşündüğünü söylemişti. İngiliz boksör bir radyo programında yaptığı konuşmada, kendisini canlı tutmaya ve motive etmeye çalıştığını söylemişti. Süperyatta yapılması teklif edilen boks maçı, İngiliz şampiyona gerçek bir motivasyon olarak görülüyor. Şampiyon; ''sporu zevk almadığım takdirde bırakır giderim. Kazandığım tüm kemerleri bir kenara bırakır, güneşin battığı yere doğru normal bir insan olarak yelken açarım'' diyor. Boksu para için yaptığını, ama her zaman paranın sporun önüne geçmesine de izin vermediğini ifade ediyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder