Satılık Tekneler

Süperyat Destek Gemisi - YSV60
21.07.2016 Süperyat Destek Gemisi - YSV60 Marcelo Penna Yacht Design, bugüne kadar tasarımını yaptığı, fabrikasyon veya isteğe bağlı üretilen yelkenli ve motoryatlar ile, yatçılık endüstrisinde tanınmaktadır. Ayrıca, firma pek çok motoryat ve yelkenlinin de yenilenme çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Yeni tasarımları olan süperyat destek gemisi YSV60, süperyatlardaki alanların daha konfora yönelik veya daha yaratıcı olarak kullanılabilmesini sağlayacaktır. 

YSV60

Tekneye verilen YSV adı, İngilizce “Yacht Shadow Vessel” yat destek aracı anlamını taşımaktadır. Marcelo Penna Yacht Design, 60,68 metre uzunluğundaki tedarik gemisi ile hızlı hizmet götürülmesini amaçlamaktadır. Aslında, bu gemiyi tasarlayan şirketin bir kardeş firması olan MP Engineering, benzer bir gemi tasarlamıştı.
Normalde hızlı tedarik gemisinin, offshore petrol ve gaz platformlarına yük ve personel taşımaları beklenilir, tabii ki, bu görevi hızlı yapmaları da gerekiyor. MP Engineering, tedarik gemisi tasarımında trimaran gövde kullanırken, YSV60’de de benzer bir gövde kullanılmış. Çoklu gövde ile daha yüksek dayanıklılık, daha düşük yakıt tüketimi ve pek çok avantaj elde edilir.

YSV60, süperyatın çeşitli ihtiyaçlarına destek verebilmek için tasarlanmış. 20 metre genişliğindeki gemide çok büyük depolama alanları ve soğuk hava dolapları bulunuyor. Ayrıca ilave personel için de konaklama imkanı sağlıyor.

Tabii ki, aynı zamanda tender tekneleri, su oyuncakları ve hizmet tekneleri için de bir sürü alan, ister güvertede istenirse de kapalı garajlarda mevcut. Arzu edilirse DeepFlight bireysel denizaltı, 11 metre uzunluğa kadar hizmet teknesi, kişisel deniz araçları ve kanolar da depolanabilir. Projeden de görüleceği üzere, gemideki vinç tercihe göre güverteye veya garaja kolayca erişebilmektedir. Marcelo Penna Yacht Design'ın merkeze konumlandırdığı vinç sayesinde, her yere kolayca ve dengeli ulaşım elde edilmiş.

YSV60.

Destek gemisinin, iki otomobil ve bir de helikopter konulabilecek kapalı hangarı bulunuyor. Merkezdeki hangarın üstünde yer alan helikopter pisti, sadece touch-and-go operasyonu için değil, hangara da helikopterin alınabilmesini sağlamaktadır. Marcelo Penna Yacht Design yaptığı açıklamada, yatçılık dünyasında pek nadir olarak ve iki veya tek pilotla kullanılan Eurocopter EC155B1’in bu piste inebileceğini belirtti. Bu helikopter, bir megayata inebilecek helikopterin çok daha büyüğü. Helikopter güvertede yakıt ikmali de yapılabiliyor.

Marcelo Penna Yacht Design tasarımı olan geminin performansının güçlü olması isteniyor. İki adet Caterpillar motor ile donatılacak olan geminin, 23 knot maksimum hıza çıkabileceği belirtildi. İlave olarak söylememiz gereken özellikleri ise; Atlantik aşırı sefere hazır olduğu, koşullara bağlı olarak 4.900 ila 5.700 mil menzili olduğu, hatta tek motorunu kullanarak 7.000 mil menzile ulaşabilecek olması..


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.