Satılık Tekneler

Süperyat Calibre
15.04.2017 Süperyat Calibre Fransız tasarım stüdyosu MUB-Mahjoub El Mahmoudi 102m Calibre süperyatının çizimlerini ilk olarak 2015 yılında yayınlamıştı. Yatvitrini.com olarak süperyat Calibre ile ilgili bilgileri o tarihlerde okuyucularımızla paylaşmıştık.

Süperyat Calibre

Şimdi ise 102 metre uzunluğundaki Calibre konsept yatının yeni çizimleri yayınlandı. Calibre, her biri 12.203 HP gücündeki üç adet MTU 20V 8000 M71L dizel motorları sayesinde, maksimum 39 knot hız elde edecek şekilde tasarlanmış. 

Süperyat Calibre .

Fransız tasarımcıya göre, dış tasarım stili ile yeni konsept yat, bir limana girdiğinde diğer yatların arasından sıyrılacak şekilde tasarlanmış. Aynı zamanda da, bir merminin “herhangi bir kötü adamın cephaneliğine girmesi” gibi parçalayıcı ve çarpıcı olması için çalışılmış.

Süperyat Calibre ..

Calibre'nin sahip olduğu önemli özellikler arasında jakuzi, yüzme havuzları ve güneşlenme terası da dahil olmak üzere, çeşitli dış yaşam alanlarının yanı sıra ana güvertede geniş bir açık alan sayılabilir.

Süperyat Calibre ...

Rekreasyon alanları arasında bir gece kulübü, spa, spor salonu ve büyük bir akvaryumda yer almaktadır. Ayrıca, plaj kulübünde JetLev jet paketi, Jet Skiler ve su kayakları için bir garaj ile birlikte, bir denizaltı ve bir de rıhtım bulunur.

Süperyat Calibre ,

Fas asıllı Fransız tasarımcı Mahjoub El Mahmoudi, yeni tasarımı ile ilgili olarak; “Her yıl ailem ile birlikte köklerimin geldiği Fas’ta tatillerimi geçirmekteyiz. Yola Paris’ten çıkarız, karayolu ile Fransa’yı ve İspanya’nın bir bölümünü geçerek, İspanya’nın Algeciras limanına varırız. Hızlı feribotları gördüğümde yaşadığım heyecanlı anlar beni her zaman büyülemişti. Bu düşüncemi asla gizleyemedim. Bu feribota bindiğimde hep büyük heyecan duydum. Görüntüler ve orada yaşadığım heyecan, tasarımımın gerçek macerasının, çıkış noktası oldu.” diyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.