Satılık Tekneler

Süperyat Bartender Satıldı
02.02.2016 Süperyat Bartender Satıldı
2011 yılında Türkiye’nin ünlü yat tersanesi Tansu Yachts tarafından imal edilen, 36,4 metre uzunluğundaki süperyat Bartender satıldı. Satışta, satıcıyı Northrop & Johnson brokerlik firmasından Derk Jan Rollf temsil ederken, alıcı ise Worth Avenue Yachts brokerlik firmasından David Westwood tarafından temsil edildi.

Bartender

2011 yılında Nomade adıyla denize indirilen süperyatın ilk satışında da, alıcıyı yine Derk Jan Rollf  temsil etmişti. Derk Jan Rollf süperyat hakkında, deniz kuvvetlerine ait bir gemi gibi görünen, benzeri olmayan bir güzellik olduğunu söyleyerek, satışta bu özelliğinin etkili olduğunu ekledi. Süperyatın benzersiz özelliklerinin yanısıra, 7.8 milyon dolarlık cazip fiyatının da satışta etkili olduğu düşünülüyor.

Bartender-2

Müşterileri çeken bir başka atmosfer ise, yazlık ev havasındaki dekorasyon tarzı. Bartender'ın mürettebatı da, yatın bu kadar temiz durumda olmasını sağlayan bir başka önemli unsur. Bartender, 10 misafirin bir ev konforunda rahatlıkla ağırlanabileceği, sade ama rahat bir iç dekora sahip. Süperyatın, yeni sahibi tarafından da Akdeniz’de kullanılması bekleniyor.

Bartender-3

Yat tasarımcısı Rıza Tansu tarafından tasarlanan ve Tansu Yachts tarafından 2011 yılında imal edilen Bartender süperyatı, çelik gövdeli ve alüminyum üst binaya sahip. Explorer, yani keşif yatlarının Türkiye’deki öncü mimarı Rıza Tansu, ‘Bartender’ adlı teknesiyle 2002 yılında, dünyada yat sektörünün Oscar’ı sayılan Gold Neptun ödülünü kazanmıştı.

Bartender-4

Süperyatın tasarımının en önemli unsurlarından birisi de, yatın dış mekanlarının büyüklüğü. Akdeniz’de seyir anında servis ve eğlence amaçlı teknelere ev sahipliği yaparken, demirlendiğinde ise çok büyük güneşlenme alanları ortaya çıkmakta. Salonun iki tarafında yer alan merdivenler ile üst güverteye çıkılıyor. Bu bölümlerde bir bar, güneşlenme minderleri, oturma grupları ile, iki adet demonte güneşlenme tentesi bulunuyor. 

Bartender-5

İki adet Caterpillar 1,300 HP motor ile donatılmış olan Bartender,12 knot hızda 3.000 deniz mili menzile erişebiliyor. Ayrıca, süperyat Trac sıfır hız stabilizatörler ile donatılmış.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.