Satılık Tekneler

Süperyat Alvarado
16.01.2017 Süperyat Alvarado 44 metre uzunluğundaki Alvarado konsepti, tasarımcı Antonino Muto tarafından keşif amaçlı bir süperyat projesi olarak tasarlandı.

Alvarado

Antonino Muto Alvarado projesinde, Ferrari Franchi Design, Marco Camotti ve Tommaso Fortuna ile birlikte çalışmış. Keşif özellikli tam deplasman gövdeli, 8,5 metre genişliğindeki yat, çok geniş iç mekanları ile dikkat çekiyor.

Alvarado.

Alvarado'nun güvertelerine akıllıca yerleştirilmiş kamaralarda, 10 konuk ağırlanacak. Yatta, konuklarına en mükemmel hizmeti vermek üzere 12 mürettebat görev yapacak. Ayrıca, mürettebat için de harika kamaralar tasarlanmış.

Alvarado..

Yenilikçi tasarımı hakkında bilgi veren tasarımcı Antonino Muto, Alvarado konsepti için; “Yuvarlatılmış ve kırık çizgiler ile birlikte, keskin ve eğimli biçimleri bir arada kullandık. Farklı formların kullanımına ilave olarak, tasarıma büyük pencereler ekledik ve minimal bir görünüm yarattık.” diyor.

Alvarado... Alvarado....

Alvarado; belirli bir tip yat türünün iyileştirilmesi amacına yönelik olarak tasarlanmış; yeni nesil keşif süperyatı. Tasarımcılara göre keşif yatı, en zor hedeflere ulaşmak için iyi bir motoryat olmalıdır. Ayrıca gövde formu ile, daha iyi itiş sisteminin verimliliğine olanak sağlayan daha büyük bir  iç mekan yaratarak, en güvenli şekilde konuklarına konforlu bir seyir sunmalıdır. Bu şekilde tanımlanan hedefler ile, bir gezginin taleplerini gerçekleştirmek göreceli olarak kolay görünebilir. Ama, ana hedefi tasarım masasında gerçeğe dönüştürmek hiç de tahmin edildiği kadar kolay olmamıştır. Başarılı tasarımcılar düşünceyi yeniden yorumlamayı gerçekleştirmişler.

Alvarado, Alvarado,,

2,4 metre draftı olacak ve 430 groston ağırlığındaki yat, yakın bir gelecekte üretilmek üzere tasarlandı. Günümüz modern teknolojisini kullanacak olan yatın, en geç 2-3 yıl içinde kutuplara doğru yol alması bekleniyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.