Satılık Tekneler

Süperyat Akoya 50M’de Cristiano Gatto imzası
12.05.2015 Süperyat Akoya 50M’de Cristiano Gatto imzası
Heesen, 50 metrelik süperyat Akoya’nın satışını dün açıkladı. Satışın resmi olarak açıklanmasının ardından, tasarımcı Cristiano Gatto, süperyatın iç mekanı hakkında daha fazla bilgi paylaştı. İtalyan tasarımcının Hollandalı üretici Heesen ile yaptığı üçüncü ortak çalışma olan süperyat Akoya’nın, iç dekorasyonu nefes kesici güzellikte. Bundan önce Gatto, Heesen ile 50 metrelik Crazy Me ve üretimi henüz devam eden 45 metrelik bir diğer süperyatın iç mekanını tasarlamıştı.

Süperyat Akoya 50M’de Cristiano Gatto imzası

İç mekan ile ilgili açıklamalar yapan Gatto, şunları söyledi; 'Süperyat Akoya, ​iç mekanda temel olarak, sanat eseri ambiyansını oluşturmayı amaçladım. Modern ama zayıf olmayan bir tasarım ortaya koydum. Kısaca özetleyecek olursam, kendi tarzımda bir yat tasarımı ortaya çıkardım.’ dedi. Gatto; ‘Heesen ile birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kendi ekibim ile tersanenin ekibi, mükemmel bir plan program dahilinde çalıştı ve başarılı bir projeye imza attık.'' dedi.

Süperyat Akoya 50M’de Cristiano Gatto imzası-1 Süperyat Akoya 50M’de Cristiano Gatto imzası-2
Süperyat Akoya 50M’de Cristiano Gatto imzası-3 Süperyat Akoya 50M’de Cristiano Gatto imzası-4

Art Deco havasıyla birlikte, güncel ve kibar bir iç tasarım karşımıza çıkıyor. 50 metrelik süperyat Akoya'da, iç mekandaki yaşam alanları optimize edilmiş durumda. Geniş dış mekanlar, dört farklı açık yaşam alanından oluşuyor. Buralarda rahatlama, güneşlenme, yemek ve seyrin keyfini çıkarmak için özel olarak tasarlanmış alanlar mevcut. 

Süperyat Akoya'da kıvrımlı köşelere sahip düz çizgili mobilyalar, define çizgiler ile desteklenmiş çarpıcı renk seçenekleri, Gatto ve ekibi tarafından özenle seçilmiş. Her ne kadar modern bir görünüme sahip olsa da, bir o kadar sıcak ve yumuşak olan atmosfer, adeta misafirlerin etrafını sarıyor. Kalın dikişli Rosso Bulgaro derisi kaplamalar ve ahşap dekoratif paneller, paslanmaz detaylarla benzersiz bir uyum içinde. Özel olarak tasarlanmış mobilyalar, natural tik ahşabıyla sıcak atmosferi destekleyen unsurlardan.

Süperyat Akoya 50M’de Cristiano Gatto imzası-5 Süperyat Akoya 50M’de Cristiano Gatto imzası-6

Ana salon ve üst salonda yer alan Poltrona Frau ve Cassina koltuklar ise, iç atmosfere İtalyan etkisini yayıyor. Ana güvertede yer alan tekne sahibi kamarası ve diğer beş misafir kamarasında, göze direkt olarak çarpan geometrik unsurlar, yine tik ve deri detaylar ile kullanılmış.

50 metrelik süperyat Akoya’nın sahiplerine teslimatı ise 2016’nın yaz aylarında gerçekleşecek.

SPECIFICATIONS:

HULL TYPE: SEMI-DISPLACEMENT
CONSTRUCTION: ALUMINIUM
LENGTH OVER ALL: 49,80M / 163FT 4IN
BEAM OVER ALL: 9,00M / 29FT 6IN
MAXIMUM SPEED (50% LOAD): 23 KNOTS
RANGE AT 11 KNOTS: 3.100NM

 
https://www.heesenyachts.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.