Satılık Tekneler

Süperyat 50M Mako
27.08.2015 Süperyat 50M Mako Thirty C tasarım ofisi yeni 50 metre uzunluğundaki yeni yatının tanıttı, Mako adı verilen süper yat, etkileyici dış görünümünü oluşturan keskin ve kökten farklı çizgilere sahip.

Thirty-C-Mako-Superyacht-Concept

50 metre uzunluğundaki Mako, ilk bakışta kalın çizgilere sahip bir yat, yatın iç tasarımını Baldwin Harris üstlenmiş. Tasarım ofisleri arasındaki işbirliği sonucunda yatın iç ve dış görünümü arasında tutarlı bir denge sağlanması amacıyla geniş pencereler ile eğlenceli iç mekanlar elde edilmiş. Geniş alanlar elde etmeye odaklanan ekip sorunsuz ve aydınlık bir iç mekana kavuşmuş.

Mako süper yatının yerden tavana kadar uzanan pencereleri sayesinde iç mekana taşınan ışık aynı zamanda denizi de iç mekana taşımış. Salonda denizi en mükemmel şekilde hissedebiliyorsunuz.

Thirty-C-Mako-Superyacht-Concept

Düşünce olarak yat alternatif yerleşim planlarına göre tasarlanmış. Ana güvertenin ön bölümünde yatın tüm genişliğini kullanan master kamara konumlandırılmış. Alternatif olarak sunulan bir başka tasarımda ise bu bölüm iç mekandaki ana yemek odası olarak sunuluyor. Bu durunda yat sahibinin kamarası bir üst güverteye taşınıyor ve arka bölümdeki teras yat sahibi süitinin özel balkonuna dönüşüyor. 

Her iki konfigürasyonda da 10 kişi için çok konforlu bir dış mekan yemek bölümü bulunuyor. Bu bölümde bir bar, pek çok malzemenin saklanabileceği bir kiler ile arka bölümdeki yüzme platformuna erişim bulunuyor. Yüzme platformu katına inildiğinde burada alt güvertede garaj tamamen açıldığında harika bir plaj ortamı elde ediliyor. Ayrıca bir oturma grubu ile bar da bulunuyor alt güvertede.

Thirty-C-Mako-Superyacht-Concept

Alt güvertede yer alan dört konuk kamarası da sahip oldukları çift pencerelerinden içeriye harika bir ışık alıyorlar. Mürettebat kamaraları ise ön bölümde ana güvertenin altında bulunuyor. 

Mako süper yatında güneşlenme için ilave bir seçenek de tabii ki, güneşlenme güvertesi. Açık bir şekilde tasarlanan güvertede bir gölgelik alanda bar bölümü yer alıyor. Bu alanda bir spor salonu ve üst değiştirme alanları da bulunuyor. Her iki yerleşim planında da güneşlenme güvertesinin ön bölümünde geniş güneşlenme minderleri ile bir jakuzi yer almakta.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder