Satılık Tekneler

Supermaxi Comanche’den Pasifik Rekoru
14.07.2017 Supermaxi Comanche’den Pasifik Rekoru

Supermaxi sınıfında belkide dünyanın en süratli yatı olan Comanche yeni bir rekora daha imza attı. Tek gövdeli yelkenliyle Transpac rotasını en hızlı tamamlama rekorunu kıran Comanche, bu seyrinde aynı zamanda 24 saatte katedilen en fazla mesafe rekorunu da eline geçirdi. San Diego’dan Hawaii’ye ortalama 20,2 knot süratle 484,1 deniz milini tamamlayan Comanche, bu kez daha az mürettebat ve daha az yelken envanteriyle denize çıktı. Hawaii’den sonra da hızını kesmeyen Comanche, finiş hattını 2009’da Alfa Romeo tarafından kırılan rekoru 12 saat, 40 dakika ve 54 saniye geliştirerek geçmiş oldu. 

Supermaxi Comanche’den Pasifik Rekoru

‘Mükemmel ekip ve mükemmel tekne’ yorumunu yapan Comanche’nin dümencisi Ken Read, elde edilen zafer hakkında şunları söyledi; ''Comanche üzerinde, güvenlik limitlerinin minimumunda ve neredeyse her yerden ağırlık tasarrufu ederek denize çıktık. Stabil esen 10-20 knot aralığındaki rüzgar da, şişman tabanlı kızımız için oldukça ideal koşulları oluşturdu.'' dedi.

Sadece 15 kişilik ekiple 2017 Transpac yarışına katılan Comanche, bu yarışta aslında yeni bir deneme gerçekleştirmiş oldu. Ağırlıktan olabildiğince tasarruf edilerek çıkılan yarışta, Comanche’nin üzerinde bir anayelken, bir code 0, üç cenova, iki staysail ve sadece bir A3 balon vardı. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.