Satılık Tekneler

‘Süper Yelkenli Yat A’
28.09.2015 ‘Süper Yelkenli Yat A’
Rus milyarder Andrey Igorevich Melnichenko’nun sipariş ettiği dünyanın en büyük yelkenli yatı, Almanya’da deniz testlerine başladı.

Süper-Yelkenli-Yat-A

360 milyon Euro değerindeki ‘Süper Yelkenli Yat A’ Fransız tasarımcı Philippe Starck tarafından tasarlandı. 142 metre uzunluğunda ve ana direği yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki yatta 8 katın yanı sıra, bir su altı gözlem odası da yer alıyor. Süper yelkenlinin 8 kat güvertesinde ise bir helikopter pisti yer alıyor.

Süper Yelkenli Yat A’ nın, imaline devam ediliyor. Tamamlandığında dünyanın en büyük yelkenli yatı olacak olan ‘Süper Yelkenli Yat A’ için seyir hızının 18 deniz mili ve maksimum hızının ise 24 deniz mili olacağı belirtiliyor. 

Süper-Yelkenli-Yat-A-1

Yatçılık konusundaki uzmanlara göre ‘Süper Yelkenli Yat A’ iç dekorasyonu ile de mevcut yelkenli yatlardan çok farklı ve dikkat çekici olacak. Süper yelkenlinin çelik bir gövdesi, üst yapısında ise toplam ağırlığı azaltabilmek amacıyla karbon fiber kullanılmış. Süper yelkenli yatın en iyi şekilde korunması amacıyla tekneye 40 adet kamera yerleştirilmiş.

20 konuğun ağırlanabileceği Süper Yelkenli Yat A’da konuklara en mükemmel konaklama için 54 mürettebat hizmet edecek.EuroChem gübre fabrikalarının sahibi olan Rus milyarder Andrey Melnichenko Igorevich’in, toplam varlığının 9 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.