Satılık Tekneler

Süper Yelkenli Wisp
24.03.2015 Süper Yelkenli Wisp
2014 yılında Hollandalı tersane Royal Huisman tarafından üretilen 47.65 metre uzunluğundaki klasik yelkenli Wisp, geçen yazı geçirdiği batı Akdeniz sahillerine geçmeden önce, ilk deniz seferini muhteşem manzaraları bulunan Norveç fiyortlarına yaptı. 

Süper Yelkenli Wisp

Süper yelkenli Wisp’in tasarımını, bir başka Hollandalı firma Hoek Design Naval Architects yaparken, iç tasarımını ise Rhoades Young Design gerçekleştirmiş.

Süper Yelkenli Wisp-1

Yelkenli
Wisp, tamamen alüminyumdan inşa edilmiş. Geleneksel çizgilere sahip olmasına rağmen daha yüksek performans göstermektedir. Yelkenli sahibi tarafından tersaneye sipariş verildiğinde, sahip olacağı en üst düzey konforun yanı sıra “Centilmenler” yarışına da hazır olması istenmişti. 

Süper Yelkenli Wisp-2

Ünlü Hollandalı tersane Royal Huisman’ın 393 numaralı projesinin gerçek ismi olan Wisp adıyla anılacağını, 2014 yılının Şubat ayında yatvitrini.com olarak yayınlamıştık. Klasik tarzdaki bu ihtişamlı yelkenli, tam olarak 156 feet boyunda son derece yumuşak bir seyir keyfi yaşatıyor.

Süper Yelkenli Wisp-3

Wisp' de günümüzün modern yaşam tarzı sağlanırken, Hoek Design ekibi eski yıllardaki klasik
yelkenli yatlarının zerafetine yeni çizgiler ile can vermiş. Ekip tarafından pek çok özellik geliştirilmiş; arkadaki yat sahibi kabini hem geniş bir görüş açısına sahip, hem de yattaki mahremiyeti sonuna kadar kullanıyor. 

Süper Yelkenli Wisp-4

Hollandalı firmanın, gemi inşa mühendislerinin görevi topuk yelkenli bir yat geliştirmek idi. Alustar alüminyum gövdeli Wisp dünyanın tüm sularında seyir yapabilecek bir yelkenli oldu. 

Süper Yelkenli Wisp-5

Wisp'in güvertesindeki bir başka önemli farklılık ise, ana direğin hemen önünde yer alan mürettebat kokpiti. Bir Cabrio otomobil tarzında, geri çekilebilir kapak ile mutfağın arka bölümüne erişilmektedir. Bu özellik sayesinde, gerek yelken seyri esnasında, gerekse konuklar güneşlenirken güvertenin alt bölümlerine ekipman ve malzemelerin kolayca taşınması sağlanmaktadır.

Süper Yelkenli Wisp-6

Wisp yelkenlisinin iç bölümlerine devam ettiğimizde temiz, havadar ve sakinleştirici ortam, içeri alınan bol ışıkla yoğruluyor. Bu ortamı elde etmek için tasarım ekibi Rhoades Young Design, asıl malzeme olarak açık renkli meşe ağacını seçerek yumuşak dalgalı amber etkisi elde etmişler.

Süper Yelkenli Wisp-7

Nötr arka planda koyu wenge detaylar ve en üst kalitede döşemelik kumaşlar ise canlı parlak renklerde, yaprak yeşili zenginliği, ördek yumurtası mavisi ve koyu turuncu renklerle yorumlanmış. Dekorasyon akıllıca renkli masa lambaları ve Murano cam vazolar ile noktalanmış. Yelkenlinin güzel el yapımı halılarında, Japon Tatami sıcaklığı sadece saf yün kullanarak elde edilmiş.

Süper Yelkenli Wisp-8 Süper Yelkenli Wisp-9
Süper Yelkenli Wisp-10 Süper Yelkenli Wisp-11

Süper yelkenli toplam sekiz konuk ağırlayabiliyor. Her üç süit kamara da çok ferah ayrıca yat sahibi kamarası biraz daha büyük ve daha lüks. Yelkenlinin tüm enini kullanan kamarada, Japon shoji benzeri açıklıklardan içeriye ışık yayılıyor. Kayar kapıdan geçerek iskele tarafındaki muhteşem banyo bölümüne geçiyorsunuz. Costa Smeralda mermeri ile kaplı bölümde küvet de bulunuyor.

Süper Yelkenli Wisp-12

Yelkenlinin kalbinde yer alan motor ve kontrol odası, bu büyüklükteki bir
yelkenliiçin tipik özelliklerin ötesinde, yat sahibinin makinelere kolay erişim istemesi nedeniyle tam yüksekliğe sahip. Bu bölüm özel bir ses yalıtımına ve de ayrıca bir iklimlendirmeye sahip. Böylece, makinelerin çalışma performansı en üst düzeye çekilmiş durumda. Süper yelkenli Wisp, bir adet CAT C18 Acert 715 HP motora sahip.

LOA 47,65 mt - 156.33 ft
LWL 33,62 mt - 110.30 ft
Beam max. 9,5 mt - 31,17 ft
Draft 4,45 mt - 14.60 ft
Displacement 235 tons

http://www.royalhuisman.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.