Satılık Tekneler

Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M
25.02.2015 Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M
Süperyat Twizzle 57,5M, Redman Whiteley Dixon tarafından açık ve kapalı alanlarında modern güçlü çizgilerin entegrasyonun yakalandığı bir süper yelkenli olarak tasarlandı.

Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M

Süper yelkenli Twizzle 2010 yılında, Hollanda’daki Royal Huisman tersanesinde deneyimli bir müşteri için üretildi. Yelkenli'nin sahibi önce Twizzle, daha sonra Drizzle adını alan 55M Feadship süperyatının eski sahipleri. 55MFeadship’in günümüzdeki ismi ise Issana Yacht.

Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-1

Süper yelkenli Twizzle’in özelliklerine baktığımızda onun bir motoryat özelliklerine sahip, yüksek performanslı bir yelkenli olduğunu görüyoruz. Gemi inşa mühendislik ofisi Dubois Naval Architects, yelkenlideki denize açık yüzeyleri minimuma indirerek 3,8 metre sabit su kesimi oluşturmuş. Ayrıca Twizzle’in direğini optimize ederken, iki direkten kontrol edilen 1.780 m² yelken alanına karşı,120 ton iç balast ekleyerek yelkenlinin dayanıklılığını ve dengesini arttırmış. Süper yelkenli Twizzle’in ana direği, Amerika’nın en düşük transit geçiş noktası olan Panama Köprüsü’nden rahat geçebilmesi için 62 metrenin altında tutulmuş.



Yelkenli'nin iç tasarımında, yat sahibi bir önceki yatının iç tasarımını baz almış. Tasarımın temellerini Redman Whiteley Dixon belirlerken, dekorasyonun uygulamasını, rezidans ve otel iç dekorasyonu konusunda İngiliz Todhunter Earle Group firması yapmış.

Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-3

Twizzle kendine özgü bir iç düzeni içerir. Geleneklerinin tersine muhteşem manzarayı elde edebilmek amacıyla, ön güverte salonundan geniş bir panoramik manzara sunuyor. Ön güverte salonu bir sinema salonu ve günlük yemek odası olarak arkaya doğru ikiye ayrılıyor.

Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-4 Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-5

Yelkenli yarı yükseltilmiş köprü, bir “camlı köşk” şeklinde teferruatlı ama, bir o kadar da güvenlik için pek çok seyir ve kontrol cihazı ile donatılmış. 

Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-6

Twizzle'nın zarif ana güvertesinde salon dengeli bir aydınlığa sahip, korunaklı ve aynı zamanda samimi bir ortam. Ana salon havadar olmasına rağmen lüks ve konforun en üst seviyesinde. 

Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-7 Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-8

Yelkenli'nin tasarımının her detayındaki etkileyicilik, aynı şekilde dış mekanlarda da devam ediyor. İç mekanlardaki başarılı dekorasyon kesintisiz bir akış ile, benzersiz biçimde arka salonda da sürdürülüyor. Yelkenli'de Sürgülü cam kapılar kolayca açılıyor, iç mekanlardaki konfor bir anda açık havada kendinizi hissettiğiniz lüks ve dinlendirici bir ortama dönüşüyor.

Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-9 Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-10

Sancak lobiden inilen merdiven ile alt güverteye ulaşılıyor. Yelkenli'nin konuk odalarında her biri, farklı desenden oluşan el baskılı tekstil duvar kaplamaları ile karakterize bir özelliğe sahip. Üç konforlu özel konuk kabini ve yat sahibinin süiti ile toplam dört kamarasında, 8 kişilik bir yatak kapasitesi bulunuyor. İki konuk kamarası yelkenli' nin alt güvertesinde ayna yansıması düzeninde konumlandırılmış. Bir çift kişilik kamara ise kaptan kamarası ile komşu olarak yerleştirilmiş. Bu bölüm kolaylıkla kapatılarak mürettebat ile konukların mahremiyeti ayrılabiliniyor.

Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-11 Süper Yelkenli Twizzle 57,5 M-12

Twizzle yelkenli'sinin en nefis özel deneyimi doğrudan yat sahibi kabininde mevcut. Kendine özel bir koridordan geçerek, arka güvertedeki benzersiz bölüme ulaşılıyor. Bu açık alan orta büyüklükte ama Twizzle'nın tipik, gözlerden uzak, mükemmel konfor unsurlarının belki de başta geleni.
 
http://www.twizzle.org/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.