Satılık Tekneler

Süper Yelkenli Aquijo
31.03.2016 Süper Yelkenli Aquijo
85 metre uzunluğundaki yelkenli yat Aquijo’nun çalışmaları tamamlanarak sahibine teslim edildi. Göz alıcı Aquijo, dünyanın en büyük yüksek performanslı yelkenlisi olarak, Oceanco ve Vitters tersanelerinin ilk büyük teslimatı oldu.

Aquijo

Her iki tersane, bu özel projenin kusursuz biçimde sonuçlanması için her aşamada çok sıkı bir işbirliği içinde çalıştılar. P85/3069/Y711 proje ismi verilen, nadir olarak üretilebilecek olan yelkenlinin mühendislik çalışmaları ile dış tasarımını Tripp Design Naval Architecture, iç tasarımını ise Dölker + Voges gerçekleştirmiş.

Tüm projenin kusursuz bir şekilde sonuçlanmasında belki de en önemli etken, yat sahibini temsilen proje yönetiminin Master Yachts tarafından üstlenilmesi oldu. Bir ilke imza atan Aquijo, sıra dışı bir yelken performansı, en modern teknolojisi ve güvenilirliği, olağanüstü geniş alanları bünyesinde başarı ile entegre ederek, süper yelkenlilerde yeni bir çığır açacak.

Aquijo-2

Aquijo'nun iç mekanlardaki sosyal yaşam alanları ile dışarıdaki güverte yaşamı arasında keskin çizgiler olmadığından, tüm yat boyunca upuzun kesintisiz bir görüş açısı sunuluyor. Süper yelkenlinin çarpıcı iç dekorasyonu, sade, çağdaş ve modern.

Her noktası ile harika bir yelken performansı sergileyen Aquijo'nun, ayrıntılı mühendislik çalışmaları ve titiz işçiliğin sonucunda gerçek bir yelkenli yat olduğu su götürmez bir gerçek.

Aquijo-3

Vitters Tersanesi tarafından geliştirilen benzersiz dümen sistemi, su altındaki dümene etki eden hidrodinamik kuvvetleri doğrudan flybridge dümenine anında geri bildirim yaparak, dümencinin tekneyi en doğru şekilde hissetmesini sağlamaktadır. Böylece maksimum potansiyeli ile yelken keyfini yaşama olanağına izin vermektedır.

Aquijo, 90 metre yüksekliğindeki direkleri ile dünyanın en yüksek iki yelkenli direğine sahip. Performanslı yelken planı güvenli, güvenilir ve basit olacak şekilde ayarlanmış. 

Aquijo dünya okyanuslarında gerek yelkenleri açıkken, gerekse kapalıyken görkemi ve heybeti ile şaşırtıcı olacaktır.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.