Satılık Tekneler

Süper Star Yelkenci Burling, Volvo Ocean’da!
11.08.2017 Süper Star Yelkenci Burling, Volvo Ocean’da! Olimpik altın madalyalı ve America’s Cup kazanmış dümenci Peter Burling, Volvo Ocean Race’in 2017-2018 versiyonunda Team Brunel adına mücadele edecek. 

Volvo Ocean Race

Dünyanın en çok aranan yelkencilerinin başında gelen Peter Burling, Volvo Ocean Race’de vereceği mücadelede yıllarca partnerliğini yapan Blair Tuke ile rakip olacak. Blair Tuke, İspanyol ekibi MAPFRE adına yarışıyor. İkili en son 2016 Rio Olimpiyatları’nda, 49er sınıfında altın madalyayı Yeni Zelanda’ya kazandırmıştı. Ardından bu yazın başında Emirates Team New Zealand ile America’s Cup zaferine ulaşmıştı. 

Peter Burling.

Sadece 26 yaşında olan Burling, şimdiye kadar America’s Cup’ı kazanan en genç dümenci ünvanına sahip. ''Bu yetenekli ekibin bir parçası olmak ve bu önemli tecrübeye sahip olabilmek benim için büyük bir onur.'' diyen Burling, dünya turu atılan okyanus yarışlarının kendisini her zaman heyecanlandırdığını söyledi. Burling sözlerini şöyle tamamladı; ''Bu büyük mücadeleye atılmak için sabırsızlanıyorum. Zorlu açık deniz yarışında bütün yeteneklerimi ve yelken tecrübemi ortaya koyacağım. Tukey’e karşı yarışmak muhteşem olacak. Bizler birbirimizin en büyük destekçileriyiz ve birbirimizin yeteneklerine muazzam saygımız vardır.'' dedi.

Peter Burling

Volvo Ocean Race’in 2017-2018 versiyonu 22 Ekim’de Alicante’den start alacak. Yarışan takımlar Auckland dahil olmak üzere, birçok ev sahibi şehirde etap arası verecek ve toplamda 45 bin deniz mili mesafe katedecek. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder