Satılık Tekneler

Sunseeker'ın Yeni Modeli : Manhattan 52
03.06.2016 Sunseeker'ın Yeni Modeli : Manhattan 52 İngiltere’de çalışmalarını sürdüren Sunseeker tersanesi, son on yılda ürettiği en küçük flybridge modeli yeni Manhattan 52'yi 2016 yılının yaz aylarında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Manhattan 52

Pek çok yeniliğe sahip olan 52 foot uzunluğundaki yeni model, küçük flybridge formatı için artık bir kıyaslama kriteri olacaktır. Eğlence seçeneklerini en üst düzeye çıkartabilmek için tasarımda, ışık ve yaşam alanlarının bütünlüğü açısından gövde boyunca bombeli camlar kullanılmıştır.

Manhattan 52-2

Ana güverte boyunca yatta sosyal bir ortamın oluşturulması için güçlü bir odaklanma oluşturulmuş. Düzenine baktığımızda ferahlık yatın geniş burnundan başlıyor. Aydınlık ve havadar ortam yatın kıç bölümünde de devam ediyor. Yatın açık düzeni oldukça iyi tasarlanmış. 

Manhattan 52-3

Mutfak bölümü bar bölümü ile kendisini ikiye katlamakta ve ana güverteye açılarak eğlence alanı ile bütünleşmektedr. Böylelikle açılan menteşeli cam kapılar içeride benzersiz bir deneyim oluştururken, güvertedeki herkesin, yemek hazırlığı döneminde de bütünleşebilmesini sağlıyor. Sunseeker Manhattan 52'de yeniden şekillendirilen kaptan kumanda alanı ve koltuğu da tüm güverte alanı ile bütünleşerek, seyir anında kaptanında eğlenceye ve sosyalleşmeye katılmasını sağlıyor.

Manhattan 52-4

Mutfağın ana güvertede yer alması, alt güvertede yer alacak olan 3 kamara için alanı daha da büyütmektedir. Master kamaradaki tam boy yükseklik ve yatağın çevresindeki büyük alan, bu büyüklükteki bir tekne için oldukça çarpıcı bir özellik.

Manhattan 52-5

Sunseeker Manhattan 52' de, Volvo Penta D11-725 motorlar kullanılacak. Tercihe göre şaft veya Volvo Penta IPS-950 kullanılabilecek. Yeni Manhattan 52 sahip olduğu motorlar ile, 33 knot maksimum hıza erişebilecek. Yeni motoryatın konforlu seyir hızı olan 24 knot hızda 250 deniz mili menzile ulaşabilecek.

Manhattan 52-6

Sunseeker tersanesinin geçtiğimiz günlerde ilk modeli Manhattan 52 motoryatının denize indirilmesi ile ilgili olarak düzenlenen törende, Sunseeker International satış direktörü Sean Robertson; “Yeni modelimiz Manhattan 52'yi bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya sunacağız. İlkbaharda piyasaya sunduğumuz üç modele göre daha küçük olan flybridge Manhattan 52, Sunseeker’ın geleceğe yönelik planlarında önemli bir aşama olacaktır. Servis verdiğimiz müşterilerimize her segmentte en mükemmel tekneleri sunabilmek, Sunseeker’ın bir kabiliyetidir.” dedi.

Manhattan 52-7

Manhattan 52'nin tanıtımı 6 - 11 Eylül 2016 tarihleri arasında Cannes Yachting Festival’de yapılacak.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder