Satılık Tekneler

Sunrise Yachts Irimari'nin Satışını Duyurdu
24.08.2015 Sunrise Yachts Irimari'nin Satışını Duyurdu Antalya Serbest Bölge'de (ASBAŞ) faaliyet gösteren Sunrise Yatçılık, bugüne kadar Antalya’da üretilen en büyük tekne olan 63.20 metrelik lüks süper yat Irimari’nin, adı açıklanmayan yabancı bir işadamına 40 milyon Euro’ya satıldığı açıklandı. 

Sunrise-yachts-irimari

2009'lara kadar daha çok 30 metre altı lüks yatların yapıldığı Antalya Serbest Bölge'sinde 2009'da 'Afrika' adlı 46 metrelik lüks yatla rekor kıran Sunrise Yatçılık, 2015'de yeni bir rekora imza attı. Daha önce 2012 yılında denize indirilen CMB Yatçılık firmasına ait 46.98 metrelik İngiliz bir işadamına 15 milyon dolara satılan 'Orient Star' adlı yata ait olan rekor, bu yıl iki kez kırıldı. Nisan ayında denize inen Vosmarin firmasına ait 10 milyon dolar değerindeki çelik gövdeli 47 metrelik yat, ardından Temmuz ayında denize indirilen Sunrise firmasına ait 63.20 metrelik Irimari süper yatı, 'En büyük yat' unvanını kazandı. 

Irimari-sunrise-yachts

Sunrise Yatçılık'ın 2008'de kurulduğunu ve aynı yıl iki tane 46 metrelik tekne yapımına başladıklarını belirten firma yetkilisi Nassif Hamati, Mayıs ayında Antalya bölgesinde 63,20 metrelik 'İrimari' adlı lüks teknenin denize indirildiğini söyledi. Mega yatın imalatının 30 ay sürdüğünü anlatan Nassif Hamati, Irimari teknesinin çok özel yöntemler kullanılarak 10 saatte denize indirildiğini, denizdeki denemelerinin ardından adını açıklamadıkları yabancı bir işadamına teslim ettiklerini açıkladı.

Irimari-sunrise-yachts-master-cabin  Irimari-sunrise-yachts-bathroom 

Sunrise firma yetkilisi Nassif Hamati, Irimari süper lüks yatının genişliğinin 12 metre, derinliğinin 3.5 metre, deplasman ağırlığının 1.100 ton ve 167 bin litre yakıt kapasitesine sahip olduğunu söyledi. 16 knot hız yapabilen teknenin yat sahibi kabiniyle birlikte 12 kişilik toplam 6 kabini bulunduğunu belirten Hamati, 18 mürettebat kapasitesine sahip olduğunu kaydetti.

Irimari-sunrise-yachts

Irimari süper yatının içinde kullanılan malzemeler ise ultra lüks, lavabo, banyo, mobilya süslemelerinde swarovski taşlara yer verilmiş. Irimari süper lüks teknesinin motor ve jeneratör gibi makine aksamı dışındaki tüm ürünlerinin yerli ürünlerden oluştuğunu belirten Hamati, Irimari’nin Eylül ayında açılacak dünyanın en büyük yat fuarı Monaco Boat Show'da sergileneceğini ekledi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.