Satılık Tekneler

Storm Yachts X-65
09.08.2016 Storm Yachts X-65 Hollandalı üretici Storm Yachts, ilk modeli X-53’ün yapımını tamamladıktan sonra yeni X-65 modelini suya indirdi. Yine bir Frank Laupman projesi olan X-65 motoryatın mühendisliğini ve patentli (Fast Displacement Hull Form) gövde yapısını Van Oossanen yaptı. 

Storm Yachts-X-65

Storm X-65 motoryat, üç kamara ve üç banyolu iç düzen sunuyor. Tekne sahibi kamarası, gövdenin merkezinde yer alıyor. Konaklama haricinde kalan tüm yaşam alanları ise motoryatın ana güverte katında toplanıyor. Giriş kısmında ilk karşınıza çıkan ana salon bölümü bulunuyor. Sancak tarafta mutfak konumlanırken, iskele tarafta yemek masası yer alıyor. Dümen istasyonu ise baş tarafta salonu ortalar biçimde konumlandırılmış. Motoryat X-65 aslında flybridge güvertesi olacak biçimde tasarlanmış ancak bu ilk gövdede üst güverte sadece güneşlenme alanı olarak kullanımlası amacıyla minderlerle donatılmış. 

Storm Yachts-X-65

Yeni Storm X-65’in makine seçenekleri standart olarak 800 beygirlik Volvo IPS pod itiş sistemleri. Bu standart seçenekle X-65 motoryat 24 knot sürate çıkabiliyor. Opsiyonel olarak daha ‘zayıf’ line şaft 275 beygirlik Caterpillar makineler de alıyıca sunuluyor.

Storm Yachts-X-65  Storm Yachts-X-65 
 Storm Yachts-X-65 Storm Yachts-X-65 

Teknik özellikler:

Tam boyu: 20,4 metre
Su hattı boyu: 19,9 metre
Genişliği: 5,6 metre
Su kesimi: 1,45 metre
Ağırlık: 45 ton
Yakıt kapasitesi: 6 bin litre
Su kapasitesi: 2 bin litre


http://www.stormyachts.com/x-65/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder