Satılık Tekneler

Sport Boat Trofesi'nin 2. Ayağında Tek Yarış Yapıldı
29.04.2013

Sport Boat Trofesi 2.ayağına, aynı ilk ayaktaki gibi rüzgarsızlık damgasını vurdu. Hava tahminlerinin de çok az gösterdiği güneşli pazar gününde, saat 12'de verilmesi planlanan ilk start rüzgarsızlık sebebiyle verilemedi ve tüm gün boyunca tehir bayrağı altında beklendi. Start etmek için saat 12 dolaylarında, 18 olan tekne sayısı ileryen zaman ve gelmeyen rüzgarla birlikte git gide azaldı. Gün içinde son uyarı saatine kadar Kalamış Yelken Kulübü'nde bekleyen ekiplerin sayısıda aynı şekilde azalıyordu. Filoda 8 tekne kalıncaya kadar bekleyen rüzgar, günün sonuna doğru güneydoğu yönünden 3-5 knot'luk şiddetle gelince parkur hemen kuruldu ve 16.30'da günün tek yarışı için uyarı işareti verildi.

Aynı anda start eden her iki gruptanda (division1 ve division2) dörder teknenin katılımıyla gerçekleşen yarışlarda ilk finish'i Ruffles ekibi verdi. SMS rating hesaplarına göre düzeltilmiş zamanlar sonucu 1. grupta Arcora teknesi birinci oldu. 2. Grubu ise KIA TAYK1 teknesi lider olarak bitirdi.

Sport Boat Trofesi'nin 2. Ayağında Tek Yarış Yapıldı

Yarışlardan sonra, Kalamış Yelken Kulübü'nde artık geleneksel hale gelen Sport Boat pizza partisi eşliğinde ödül töreni yapıldı.

TAYK Yelken Okulu Kupası adı altında gerçekleşen günün tek yarışının sonuçları şöyle:

Division1

1. Arcora

2. Rufles

3. Yıldız Teknik Üniversitesi?

4. Bilgi Üniversitesi??

Division2?

1. KIA TAYK 1

2. MYK 1

3. Bosphorus Sailing

4. MYK 2


Efe SezikYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Efe bey, yorumlarınızı hayranlıkla izliyorum. Orhan KAYA.

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder