Satılık Tekneler

Sport Boat Trofesi 2. Ayak yarışları yarın yapılacak
27.04.2013

Sport Boat Trofesi 2. Ayak yarışları yarın yapılacak

Sport Boat Trofesi 2. Ayak TAYK Yelken Okulu Kupası adındaki yarışları, 28 Nisan Pazar günü planlanan üç şamandıra yarışıyla yapılacak. 20 teknenin kayıt verdiği ve Kalamış Koyu'nda gerçekleşecek yarışlarda hava tahminleri yine pek iç açıcı değil. 31 Mart'ta Kalamış Yelken Kulübü organizasyonunda planlanan ve rüzgarsızlık nedeniyle tamamlanamayan ilk ayağın ardından ekipler bir sonraki yarış için hayli sabırsızdı. Ancak ilk yarışta olduğu gibi yine güney batı yönünden 5-8 knot arası hafif yerel rüzgarlar olabileceği tahmin ediliyor.

Her geçen gün organizasyon ve katılım anlamında gelişme gösteren Sport Boat sınıfında yine Division 1 ve Division 2 olarak iki ayrı kategori yarışacak. Karbon direk, Kevlar malzemeden yelken veya dry-sailing (denizde değil, karada konaklama) özelliklerinden birine sahip olan tekne birinci grup olan Division 1'de yarışacak. Bir üçgen-bir sosis şeklinde planlanan yarış rotaları, rüzgar yönlerine göre şimdiden 5 farklı rota olarak belirlenmiş.

Kalamış Koyu'ndaki ikinci ayak yarışları ilk start saati 12.00 olarak planlandı. Ödül töreni ise yine Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde, yarışlardan hemen sonra gerçekleşecek.

Yarış ilanı kayıt formu

www.tayk.org.tr/ www.yatvitrini.com

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder