Satılık Tekneler

Spithill’e BMW’den America’s Cup Dümeni
11.01.2017 Spithill’e BMW’den America’s Cup Dümeni Oracle Team USA’in dümencisi olan dünyaca ünlü yelkenci Jimmy Spithill’e, BMW tarafından özel olarak tasarlanmış dümen takdim edildi. Detroit Otomobil Fuarı’nda düzenlenen etkinlikte BMW Motorsport tarafından tasarlanan dümen, America’s Cup Sınıfı ‘uçan katamaran’ için Spithill’e teslim edildi.

Spithill’e BMW’den America’s Cup Dümeni

BMW AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ian Robertson, özel yapım dümeni Oracle Team USA’in ülkesinde düzenlenen ve tüm dünyanın ilgi gösterdiği Detroit Fuarı’ndaki organizasyonda dümeni sahibine takdim etti.

Oracle Team USA, dünyanın en büyük ve kazanılması en zor yelken trofesini üst üste üçüncü defa kazanmak için önümüzdeki Haziran ayında Bermuda’da mücadele edecek. BMW markası ise trofenin son sahibinin teknoloji partneri olarak sahada olacak ve takıma mühendislik desteği verecek.Dr. Robertson bu yenilikçi dümenin yüksek teknoloji katamaranları, ‘uçarken’ daha kontrollü biçimde dümenlenebilmesine fayda sağlayacağını belirtti. Modern America’s Cup katamaranları için bunun en önemli faktör olduğunun altını çizdi. Robertson; ’35. America’s Cup’ın küresel partneri olduğumuz için son derece gururluyuz. Dünyada teknik olarak en üst seviyedeki yelken organizasyonu olması en büyük motivasyonumuz. BMW aynı zamanda, Oracle Team USA’i de teknoloji partneri olarak destekliyor. Burada ‘Ultimate Sailing Machine’ fikrini ortaya çıkarmak için, optimum aerodinami açısından mühendislik uzmanlığımızı konuşturuyoruz.’ dedi.
DISCLAIMER: It is forbidden to copy the news. News available on yatvitrini.com con only be used by giving link .Legal action will be made about who copied out of it.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOther News