Satılık Tekneler

Spirit 47CR Southampton Boat Show’da
11.08.2016 Spirit 47CR Southampton Boat Show’da Yeni Spirit 47CR gezi yelkenlisinin dünya lansmanı, Southampton Boat Show’da yapılacak. Bond filmi ‘Casino Royale’de adından söz ettiren, 57 feet’lik 007 yatının üreticisi Spirit tarafından yapılan yeni Spirit 47CR, markanın yeni gezi sınıfının ilk yatı olma özelliğini taşıyor. Suffolk’da, Ipswich Haven Marina’daki tesislerinde üretim yapan Spirit, yakın zamanda tesisini genişletmeyi planladığını açıkladı.

Spirit 47CR

Spirit’in yeni gezi sınıfı yelkenlisi 47CR, Avrupa Yılın Yatı Ödülleri’nde ‘özel kategoride’ değerlendirilmek üzere listeye alındı bile. 

Adından da anlaşılacağı üzere 47 feet boy uzunluğuna sahip 47CR, ahşap-epoksiden üretiliyor. Modern donanımlara sahip olan bu klasik görünümlü gezi yelkenlisinde, karbon arma tercih edilmiş. Tamamen gezi konseptine uygun olarak tasarlanan 47CR’nin iç ve dış yaşam alanları bu amaca göre optimize edilmiş. Güç-ağırlık oranı göz önüne alındığında ise, yarışmak için hayli ideal olduğunun da altı çizilmeli. 

Spirit 47CR,

Spirit Yachts CEO’su ve şef tasarımcısı Sean McMillan, çiçeği burnunda yatları için şunları söyledi: ‘Son zamanlarda daha uzun seyirler yapmayı hedefleyen tekne sahipleriyle karşılaşmaya başladık. Teknesinde yaşamak isteyen alıcılara da önceki yıllara nazaran daha fazla rastlıyoruz. Bu talep doğrultusunda, Akdeniz ve Karayipler’de bahsettiğim yaşam tarzına uygun olarak da yeni 47CR’yi ortaya çıkardık.’

Spirit 47CR,,

Yeni 47CR yelkenli yatın iç mekanında, gün ışığından olabildiğince fazla faydalanılmak üzere bir tasarım düşünülmüş. Ahşabın doğal ışık ile bir araya gelmesiyle, içeride son derece sıcak bir atmosfer meydana geliyor. İç mekan düzenine göz atılacak olursa, baş tarafta tekne sahibi kamarası ve ebeveyn banyosundan ilk etapta bahsedilmesi gerekiyor. Burada hatch’ler sayesinde yine aydınlık ve havadar bir atmosfer karşımıza çıkıyor. Halihazırda geniş olan bu kamaradaki çok fonksiyonlu gardroplar ve eşya saklama bölümleri de oldukça tatmin edici. Alt güvertenin kıç tarafına doğru ise, queen size yataklı misafir kamarası yer alıyor. Bu bölümde ayrı bir banyo ve yine tatmin edici hacimlerde dolaplar bulunuyor. Geriye kalan yaşam alanında ise geniş, 6 kişilik yemek masası konumlanıyor. Salonun sancak tarafında da oturma grubu mevcut. 47CR’nin tam donanımlı mutfağındaki 100 litrelik buz dolabı, son teknoloji fırın ve ızgarasından da bahsetmemek hata olur.

Spirit 47CR’nin sergileneceği Southampton Boat Show, 16-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.