Satılık Tekneler

Spinlock’tan yeni XTR Clutch
01.10.2014 Spinlock’tan yeni XTR Clutch Yeni XTR Clutch, dünyaca ünlü Spinlock firmasının ipleri tutabilmesi için tasarladığı ürün yelpazesinin en yeni üyesi. Temel olarak mandarları tutmak amacıyla tasarlanan tutucular, tack line, arkayaka hatta palanga iplerini de tutmak için kullanılıyor.

Spinlock- XTR Clutch Orta ve yüksek yüklü ipleri tutması için kullanılan clutch, 26 ile 35 feet yelkenliler için son derece uygun. Kullanıldığı yere göre potansiyel olarak daha büyük veya daha küçük teknelerde de tercih edilmesi mümkün. 

Yeni XTR Clutch, Spinlock’un önceki moderllerine göre birkaç yeniliğe sahip. Asıl dikkat çeken yeniliği, ‘Reactive Cam’ denilen tutucunun, aparatın gövdesiyle ortak hareket ederek küçük çaptaki ipleri de rahatlıkla tutabilmesi. Bu sayede iplerin kalınlıklarına göre tutucu ve gövde alınmasına gerek kalmıyor.

Yeni model 8 ile 12 mm kalınlıktaki iplerle rahatlıkla çalışabiliyor. Tutucu ile gövdenin aynanda hareket etmesi sayesinde yük altındaki ipleri boşlamak son derece kolay oluyor. Yinede yüklü ipleri boşlamadan önce bir vince sararak yükü üzerine almanız her şartta tavsiye edilir.

Yeni XTR’daki diğer bir gelişme de clutch’a bakım yapmak için güverteden tamamen sökülmesinin gerekmemesi. Parçanın kasası tekneye monte edilmiş ancak kaset denilen hareketli modülün kasadan çıkması ve bakıma-değişime gitmesi son derece kolay.

Yeni XTR Clutch’ın vida deliklerinin uzaklıkları, mevcut XTS ve XCS clutch’lar ile aynı mesafede.  


https://www.spinlock.co.uk/en/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder