Satılık Tekneler

Southern Wind Filosunu Genişletiyor
22.09.2016 Southern Wind Filosunu Genişletiyor

Üst düzey özel yapım yarış-gezi yelkenlileri üreten, Cape Town menşeili Southern Wind tersanesi, 90 feet’lik son modelinin üzerine iki yeni yelkenli modelinin inşa edildiğini açıkladı. Mini serisi olan bu iki yeni yelkenli yat tasarımının, SW96 ve SW105 model ismini taşıyacağı diğer detaylarıyla birlikte Cannes Yachting Festival’de açıklandı. Her ikiside yarış ve gezi sınıfı yatlar olan SW96’yla SW105’in, satışlarının tamamlandığı ve önümüzdeki yıl sahiplerine teslim edileceği bildirildi. 

Southern Wind

Tersane, bu iki yeni ‘özel yapım’ yelkenlisinin mühendisliğinde Farr Yacht Design ile birlikte çalıştı. Tasarımlarında ise, Nauta Design firması görev aldı. Her iki yelkenli de şık ve neredeyse farkedilmeyecek kadar genel silüetin bir parçası olan kokpitleri sayesinde, seyir esnasında mükemmel görüş açısı ve manevralar esnasında üst düzey hareket özgürlüğü sunuyor. 

Southern Wind2

Bu iki yeni tasarımın bir diğer ortak noktası ise, 4 kamaralı iç düzene sahip olmaları. Düzenlerde ise, sahiplerinin talepleri doğrultusunda oldukça belirgin farklar mevcut. 

Southern Wind3

Karbon, Kevlar ve E Glass gibi gelişmiş malzemelerin kullanıldığı gövde yapıları oldukça sert, sağlam ve kararlı. 

SW105’i bir ufak kardeşi olan SW96’dan ayıran diğer bir özellik ise; 4,2 metrelik servis botuyla beraber 3 metre üzeri bir jet ski saklayabilecek hacimdeki kıç garajı. 

Southern Wind4 Southern Wind5

Büyük boylarına rağmen teleskopik salma tasarımları sayesinde, sığ sulardan geçiş yapabilme niteliğine sahip olan SW105 ve SW96 tasarımları, yat yarışları veya performanslı yelken seyirlerinde de güçlerinden ödün vermiyorlar. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.