Satılık Tekneler

Southern Spars Direk ve Armaları
05.02.2016 Southern Spars Direk ve Armaları
Karbon fiber direk ve arma parçaları üretimiyle, dünya çapında üstünlüğünü kanıtlamış olan Southern Spars; sadece üstün tasarım ve üretimleri ile değil, armalama ve servis verme gücüyle de sektörde dünya genelinde akla gelen ilk firma oluyor.Direk ve armalama endüstrisinin lideri olan Southern Spars, ilk karbon direğini 1990’da üretti. O günden bu yana dünya sınıfı gezi ve yarış teknelerine, karbon direk üretimi yapıyor ve armalama servisi sağlıyor. 


Merkezi Auckland, Yeni Zelanda olan Southern Spars; ABD, Danimarka, Güney Afrika, İspanya ve Sri Lanka’daki temsilcilikleriyle dünyanın dört bir yanında yelken sektörüne hizmet ediyor. 

Southern Spars, dünya çapında öne çıkan teknoloji firmalarına yatırım yapan Oakly Capital Group tarafından destekleniyor.

Southern-Spars

Southern Spars direkleri

Southern Spars; süperyatlar, Grand Prix ve yarış tekneleri, çok gövdeli yelkenliler, klasik gezi yelkenlileri ve yarış/gezi yelkenlileri için karbon direkler üretiyor. Yelkenli bir teknenin en önemli unsuru olan; rüzgar ve yelkenler tarafından ortaya çıkan gücü yata aktaran parça olan direk, Southern Spars ile olabilecek en dayanıklı ve en performanslı haliyle kullanıcılara temin ediliyor. 

Southern Spars bumbaları

Southern Spars bumbaları, yine firmanın tecrübeli tasarım ekibi tarafından ortaya çıkarılıyor. RigCalc yazılımından da faydalanarak tasarlanan Southern Spars bumbaları; yelken, direk ve arma paketiyle birlikte en yüksek performansı garanti ediyor. Southern Spars, 11 feet’lik foiling yelkenlilerden, 200 feet üzeri büyük yatlara kadar tamamen karbon bumbalar tasarlıyor.  

Southern Spars gönder ve bowspritleri

Southern Spars, arma paketi içinde aynı zamanda karbon bowspritler, balon gönderleri ve diğer özel tasarım karbon parçaları da üretiyor. Hafiflik ilkesinin esas alınarak tasarlandığı ve üretildiği bu parçalar, aynı zamanda bir o kadar da dayanıklı. 

Southern Spars armalama ürünleri

Aslen 1999 yılında kurulan Future Fibres, 2014 yılında Southern Spars’ın Composite Rigging firmasıyla birleşti. 25 yıllık armalama tecrübesine sahip olan Composite Rigging, birleşmeyle birlikte tüm boyutlarda yatların her türlü arma ve armalama ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veriyor. 

Southern-Spars-2 Southern-Spars-3

Ecsix, Torquelite ve ECtorque isimleriyle güçlü, aerodinamik ve dayanıklı çarmıh telleri, çarmıh ayakları ve karbon baş istralyalar, Southern Spars’ın armalama ürün yelpazesini oluşturuyor. Diğer ürünlere göre %70’e kadar ağırlık avantajı sağlayan Southern Spars armalama ürünleri, başta America’s Cup, Volvo Ocean Race, IMOCA 60 ve TP52, Super Maxi, Mini Maxi gibi dünyanın en önde gelen yarış filolarında kullanılıyor. 

 

Southern Spars, Reckmann, Gori, Sparcraft, Karver, Nomen markalarımızın hem ürünlerini görmek  hemde firmaların temsilcileri ile görüşme fırsatı için; CNR Avrasya Boat Show’da  Hall 6- C07, UTL Skiper standımızda sizleri görmekten mutluluk duyacağız.

UTL Skiper
Orhan Tüker
0 (533) 273 29 85
www.skiper.orgYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.