Satılık Tekneler

Southampton’da görülmeye değer 10 tekne
10.08.2015 Southampton’da görülmeye değer 10 tekne
Southampton Boat Show’a sadece birkaç hafta kaldı. Avrupa’nın önemli yat fuarlarından biri olan Southampton Boat Show’da 300’den fazla tekne, denizin üstünde hazırlanan 2 km’lik pantonda meraklılarıyla buluşacak.

Bunların içinden görülmeye değer 10 tekneyi sizler için derledik:

Fairline Targa 53

Fairline-Targa 53

Fairline Boats’dan son iki yıl içinde gelen yeni model olan Targa 53, firma tarihinin önemli adımlarından biri olarak adından söz ettiriyor. Bu yeni ‘sportscruiser’ın ardından, gelecek yıl Squdron 53 piyasaya çıkacak. 

Targa 53’ün motor seçenekleri Volvo ve Cummis olarak sunuluyor.

Axopar 37

Axopar 37

Yeni İskandinav yapımı sportif tekne Axopar 37, Axopar 28’in üzerine piyasaya sunulmuş bir büyük modeli olarak karşımızda. İlk defa Southampton’da lanse edilecek olan bu yeni model, oldukça ilgi çekici dinamikler ortaya koyuyor. 

Bavaria Sport 330

Bavaria-Sport 330

Alman üretici Bavaria, Sport sınıfı modellerinin en yenisi olan Sport 330’u Southampton Boat Show’da sergileyecek. Fuar boyunca özel davetlilerin tekneyi denize açılarak test etme imkanı da  olacak. 

Fleming 78

Fleming 78

Fleming, Southampton Boat Show’da yepyeni trawler’ı Fleming 78’i tanıtıyor olacak. Bu dev Amerikan teknesi, Fleming Yachts’ın en büyük modeli olarak öne çıkıyor. 

Beneteau Gran Turismo 40

Beneteau-Gran-Turismo 40

35 knot sürat yapabilen Beneteau Gran Turismo 40, ilk defa Southampton Boat Show’da görücüye çıkacak. İkiz Volvo Penta kuyruk motorları 370 beygir güç üretiyor. 

Draco 22RS

Draco-22RS

Bir diğer İskandinav, bowrider tipi sürat teknesi olan Draco 22RS, ‘cep roketi’ olarak tanıtılıyor. 

Nordhavn 64

Nordhavn 64

Yeni bir Porsche modelinin piyasaya çıkması gibi; yeni Nordhavn’ın neye benzeyeceği büyük bir sürpriz değildir. Ancak dış görünüm Nordhavn 64 motoryat için buzdağının sadece görünen yüzü.

Bu ‘kuvvetli’ trawler, 425 beygirlik John Deere makineleriyle yakıt ikmali gerekmeksizin, 3 bin deniz mili mesafeyi rahatlıkla katedebiliyor. 

Quicksilver Captur 905 Pilothouse

Quicksilver-Captur-905-Pilothouse

Konfordan asla ödün vermeyen, süratli bir sportif balıkçı teknesi olan Captur 905 Pilothouse, 350 beygire kadar Mercury Verado dıştan takma motor ile güçlendirilebiliyor. 28 feet’in altındaki boy uzunluğuna rağmen 10 kişi, günlük bir gezide rahatlıkla teknede bulunabiliyor. Konaklama kapasitesi ise 6 kişi.

Williams Sportjet 400

Williams-Sportjet-400

Jet itiş sistemli botların ‘kralı’ diye tanıtılan Williams Sportjet 400, Williams’ın en yenisi. 125 beygir gücündeki motoru, hafif gövdeli bu botu 39 knot sürate çıkarabiliyor. 

Princess S65 ve V58

Princess-S65

Southampton Boat Show’un en iyilerinden olan bu model, Princess’ın en yenisi. 38 knot maksimum sürat verisi olan S65’in dört kamaralı versiyonu fuarda sergileniyor olacak.  

Princess-V58

Princess’ın bir diğer yeni modeli olan V58 de yine fuarda meraklılarıyla buluşacak. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder